Асоціація
УКРАЇНСЬКИХ МОНІТОРІВ ДОТРИМАННЯ
ПРАВ ЛЮДИНИ В ДІЯЛЬНОСТІ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ

Прес-конференція: Моніторингова кампанія «Поліція під контролем» у Києві та регіонах: жетони є, але поліція їх не носить (Київ, 03.02.2017)

У пятницю, 3 лютого 2017 року, з 11.30 до 12.00 в Українському кризовому медіа-центрі (Український дім, вул. Хрещатик, 2) Асоціація УМДПЛ оголосить результати моніторингової кампанії «Поліція під контролем». Вступ у дію з 1 січня 2017 року нових положень Закону України про Національну поліцію передбачає, що кожен поліцейський має носити посвідчення нового зразка, нагрудний знак, на формі має бути логотип «Поліція».

Конкретні приклади того, наскільки робота патрульної поліції у Києві, Київській області, Дніпропетровську, Харкові та Вінниці відповідає новим вимогам закону, представлять учасники моніторингу «Поліцейські жетони».

badge1

Учасники прес-конференції:

Сергій Перникоза, координатор моніторингової кампанії «Поліція під контролем»

Михайло Каменєв,  правозахисник, правник, екс-юрист Національної поліції України

Третяк Юлія, правозахисник, представник «Єдине Джерело», м. Харків

Володимир Шевченко, Голова правління «Тернопільска Правозахисна Група».

«Ми ініціювали проведення моніторингової кампанії з 13 по 30 січня 2017 року  з метою  перевірити, як поліція виконує найелементарніші вимоги законодавства в частині ідентифікації. А точніше – чи носять поліцейські жетони, чи дозволяють їх фотографувати та чи мають вони нові посвідчення поліцейських. Саме відсутність можливості ідентифікувати поліцейського є причиною численних зловживань, які були притаманні старій міліції», — зазначає Сергій Перникоза, координатор моніторингової кампанії «Поліція під контролем».

Моніторинг нової поліції здійснювали громадські активісти, які пройшли спеціальну підготовку. Факти, виявлені під час перевірки роботи патрульної поліції, монітори фіксували за допомогою відео та записів у анкетах монітора.

Акредитація ЗМІ та додаткова інформація: Валерія Омельченко, vlv.omelchenko@gmail.com або 099 429 16 67.

Довідково

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ) — неурядова правозахисна організація, що з 2010 року здійснює системний всеукраїнський моніторинг дотримання прав людини та основоположних свобод у діяльності правоохоронних органів.

Моніторингова кампанія «Поліція під контролем» передбачає проведення системного моніторингу роботи поліції, розвиток всеукраїнської мережі моніторів, впровадження у систему МВС та Національної поліції результатів моніторингів з метою запровадити нові стандарти дотримання прав людини при взаємодії з правоохоронними органами, а також підвищити рівень громадського контролю за діяльністю поліції.

Поділитися

Інші новини