Асоціація
УКРАЇНСЬКИХ МОНІТОРІВ ДОТРИМАННЯ
ПРАВ ЛЮДИНИ В ДІЯЛЬНОСТІ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ

Державна машина працює над знищенням людей з ВІЛ та наркозалежних – стверджують адвокати

middle_baf035e2d8aa1cc2d04a79ae3ae4cfa931 березня 2015 року у Києві відбулася підсумкова прес-конференція Всеукраїнської мережі правової допомоги людям з ВІЛ та наркозалежним Харківської правозахисної групи. Під час заходу команда адвокатів Мережі розповіли про свій трирічний досвід боротьби з дискримінацією найбільш вразливої групи населення – хворих на ВІЛ та наркоманію.

За цей час до юристів Мережі звернулося понад 6000 осіб по всій Україні, більшість яких ВІЛ-інфіковані. 400 разів адвокати представляли клієнтів Мережі в судах, в тому числі по 7 заяв до Європейського суду з прав людини. Минулого року тільки в 20 справах суди виправдали за сфабрикованими міліцією епізодами або повернули матеріали в прокуратуру. Попри такі рішення, міліція продовжує провокувати злочини по збуту наркотиків, підкидати їх, фабрикувати докази. Жертвами цих дій стають люди, не пов’язані з наркотиками, хворі, які відмовилися від вуличних наркотиків і перейшли на замісну терапію, а також лікарі.

Спікерами на заході виступили: Геннадій Токарев – адвокат, головний експерт Мережі, Олег Несінов – адвокат Мережі з Дніпропетровська та Володимир Куценко – адвокат Мережі з Херсону, а також Айгюль Муканова – координатор мережі Харківської правозахисної групи.

Вони розповіли про свої випадки фальсифікацій кримінальних справ, а також про деякі досягнення адвокатів Всеукраїнської мережі правової допомоги, серед яких – отримання дозволу для хворих на наркоманію на отримання замісної терапії на дому. Окрім того, говорили про те, чому держава не бажає змінювати відповідне законодавство, та як на це можна вплинути.

Також на прес-конференції було представлено статистику Мережі щодо звернень по правову допомогу. Найчастішими причинами звернення є: порушення з боку правоохоронних органів (26,97%, або ж 1784 осіб), відмова у доступі до медичної допомоги (16,77%, або ж 1109 осіб), проблеми з отриманням документів (11,48%, або ж 759 осіб). Також серед причин звернення були: відсутність заходів реагування, інша дискримінація у зв’язку зі статусом, порушення батьківських прав, позбавлення житла, розголошення конфіденційної інформації, переслідування сайту ЗПТ та програм зменшення шкоди, вимагання хабара та інші.

Серед порушень з боку правоохоронних органів: фальсифікація доказів (37,91%, або ж 671), переривання ЗПТ (30,11%, або ж 533), провокація злочину (18,08%, або ж 320), використання стану абстиненції для отримання визнання (5,31%, або ж 94), переривання АРТ (3,95%, або ж 70), незабезпечення іншої медичної допомоги (2,20%, або ж 39), незаконне затримання (0,45%, або ж 8). Всього зафіксовано 1770 таких порушень.

Нагадаємо, що Асоціацією УМДПЛ з 2013 року напрацьовується та удосконалюється механізм громадсько-парламентського розслідування порушень прав вразливих груп населення. Проект реалізовується за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Анастасія Малинка, Асоціація УМДПЛ

Поділитися

Інші новини