Асоціація
УКРАЇНСЬКИХ МОНІТОРІВ ДОТРИМАННЯ
ПРАВ ЛЮДИНИ В ДІЯЛЬНОСТІ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ

Науково-практичне видання «Права людини в діяльності української поліції – 2016»: презентовано ґрунтовний огляд роботи поліції

Оригінал новини – на сайті Експертної групи «Поліція під контролем.

10 березня 2017 року  у Києві відбувся круглий стіл «Права людини в діяльності української поліції – 2016: підбиття підсумків». Захід був організований Експертною групою «Поліція під контролем» за сприяння Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

085A0417 - загальний план

Під час роботи круглого столу було презентовано науково-практичне видання «Права людини у діяльності української поліції – 2016» – щорічний огляд стану дотримання прав людини в діяльності поліції. Мета видання полягає у наданні цілісної картини дотримання права на життя, заборони катування та жорстокого поводження, свободи та особистої недоторканності та інших основоположних прав і свобод людини.

085A0546

«Щорічне видання започатковано у 2008 році Управлінням моніторингу дотримання прав людини  у діяльності правоохоронних органів (УМДПЛ). Над підготовкою дев’ятого видання «Права людини у діяльності української поліції – 2016» працювали експерти платформи правозахисних організацій – Експертна група “Поліція під контролем”», – розповів про розвиток ідеї здійснення комплексного дослідження стану дотримання прав людини в діяльності української поліції Вадим Пивоваров, виконавчий директор Асоціації УМДПЛ.

Головний акцент видання зроблено на аналізі дотримання поліцією основоположних прав та свобод людини, що закріплені в Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року: порядок розділів та перелік прав, що в ньому висвітлюється, відповідають порядкові статей Конвенції.

085A0396 - копия

Цьогорічне видання також містить два нові розділи, присвячені ключовим подіям у сфері поліцейської діяльності — реформі поліції та атестуванню (переатестації) поліцейських. «Розділ про атестування (переатестацію) поліції став першим ґрунтовним оглядом цього процесу атестації, який надає змогу громадянинові самостійно оцінити ефективність атестації та зробити власні висновки щодо того, чи достатньо зусиль доклала поліція для цього», – зауважив Євген Крапивін, юрист, експерт групи «Поліція під контролем», один з авторів щорічного науково-практичного видання «Права людини у діяльності української поліції – 2016».

Ядро видання – рекомендації Національній поліції України наприкінці кожного розділу, які  мають бути враховані у межах реформування правоохоронних органів, що триває в Україні.

фото з виданням

«Досвід щорічного огляду стану дотримання прав людини в діяльності поліції вказує на те, що динаміка змін майже відсутня. Це пов’язано з системними проблемами, присутніми у діяльності будь-якої поліції – європейської чи пострадянської. Хоча безпосередньо поліція не може вирішити всі проблеми, вона має ініціювати їхнє вирішення шляхом підготовки законопроекту чи публічного оголошення таких проблем та шляхів їх вирішення», – уточнив Євген Крапивін.

Смірнова

Так, проблеми у кримінальному блоці залишилися і після утворення Нацполіції.

Олена Смірнова, заступник керівника Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, пояснила: «Моніторинг діяльності правоохоронних органів, що проводиться працівниками Секретаріату Уповноваженого, переконує в тому, що не всі учасники кримінального процесу усвідомлюють свою роль у ньому. На жаль, мусимо констатувати, що і в діяльності Національної поліції досі не відбулося реальних реформ, як того вимагає прийнятий у 2012 році новий Кримінальний процесуальний кодекс».

085A0415 - загальний план

У роботі круглого столу взяли участь представники Національної поліції України різних департаментів, автори науково-практичного видання, представники правозахисних організацій та міжнародних інституцій.

Щодня протягом тижня публікуватимемо виступи всіх учасників круглого столу.

Науково-практичне видання «Права людини у діяльності української поліції – 2016» опубліковане за підтримки Фундації Інституту відкритого суспільства (FOSI).

ЗАВАНТАЖИТИ У ФОРМАТІ PDF.


Попередні видання можна переглянути на сайті Експертної групи «Поліція під контролем» – http://police-experts.info/periodicals/

Відео експертного обговорення 10 березня у приміщенні Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав Людини (початок – з 10 хв.)

Поділитися

Інші новини