Асоціація
УКРАЇНСЬКИХ МОНІТОРІВ ДОТРИМАННЯ
ПРАВ ЛЮДИНИ В ДІЯЛЬНОСТІ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ

Експерти про в’язниці

В’ЯЗНИЦЯ В УКРАЇНІ: ЩО ЗМІНИЛОСЯ І ЩО ВАРТО ЗМІНИТИ В СИСТЕМІ ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ (ВІДЕО)

19656937_10154522092481898_2028751879067499147_nПро те, як сьогодні виглядає пенітенціарна система України, що вдалося змінити за останні роки та які проблеми й досі лишаються не вирішеними, під час дискусії «Пенітенціарна система в Україні: принципи, механізм, альтернативи» розповіли Олександр Федорук, керівник програми «Права людини за гратами» Асоціації УМДПЛ, Андрій Діденко, експерт Харківської правозахисної групи, «монітор», та Максим Буткевич, правозахисник, співкоординатор проекту «Без кордонів». Дискусія відбулася у рамках дискусійно-виставкового проекту «Місця несвободи», що проходив 26 червня – 9 липня 2017 року у Центрі візуальної культури. Відеозапис дискусії

Дізнатися більше…

КРИМІНАЛЬНИЙ ПСИХОЛОГ ВІТАЛІЙ ХВЕДЧУК: «БУДЬ-ЯКА ЛЮДИНА ПОТЕНЦІЙНО ЗДАТНА НА ЗЛОЧИН» (ІНТЕРВ’Ю) 

За даними Генеральної прокуратури, рівень злочинності в Україні за 2016 рік зріс удвічі. Щоб показати життя в українських в’язницях, команда програми «Права людини за ґратами» Асоціації УМДПЛ та творча група Real Stories Production розробили відеопроект «Життя за ґратами». Про те, що відчувають злочинці, чому будь-яка людина може опинитися у в’язниці та яке життя чекає на неї в українських установах виконання покарань виданню «Левый берег» розповів один із героїв фільму, начальник відділу ресоціалізації засуджених Мін’юсту, експертом з кримінальної психології Віталієм Хведчуком.

Дізнатися більше…

ГОЛОВНІ ТЕЗИ ЩОДО «ЗАКОНУ САВЧЕНКО» НА ОСНОВІ НАУКОВОГО ДОСЛІДЖЕННЯ

БезымянныйГоловні тези щодо «Закону Савченко» на основі дослідження Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені В.В. Сташиса на окреслив Олександр Федорук, керівник програми «Права людини за ґратами»:

  • Закон нікого не “випускає”, він лише припускає зарахування терміну перебування в СІЗО за іншими правилами.
  • Згідно з офіційними даними Державної пенітенціарної служби України від 1 квітня 2016 року за “Законом Савченко” звільнено 5,7 тисяч осіб. Ця цифра не є статистичним великим показником, який кардинально змінює ситуацію звільнення з місць позбавлення волі. Крім того, на травень 2016 року значна частина з уже звільнених все одно була б уже на свободі.
  • Те, що кожен шостий із 6 тисяч звільнених за “Законом Савченко” відбував покарання за вбивство, є звичайним показником для пенітенціарної системи України. Лише протягом 2015 року з установ виконання покарань було звільнено більш ніж 4 тисяч осіб, які вчинили вбивство.
  • У зв’язку з низкою соціально-політичних факторів в Україні некоректно основним фактором називати “Закон Савченко”. Рано чи пізно кожен звільнений засуджений і так вийшов би на свободу.

Переглянути відео програми «Перші про головне. Коментарі»  (про “Закон Савченко” з 42 хвилини).

ІНТЕРВ’Ю ПРО РЕФОРМУ ПЕНІТЕНЦІАРНОЇ СИСТЕМИ

Відповідь на це запитання у студії Громадського радіо надав Олександр Федорук, керівник програми «Права людини за ґратами».Sasha_Fedoruk

«Реформа пенитенциарной системы давно была на слуху. Работала группа экспертов в Минюсте. Они анализировали ситуацию внутри Пенитенциарной службы, процессы в учреждениях. Наработки Минюста широко обсуждались и были представлены на сайте», – зазначив Олександр Федорук. 

Дізнатися більше

Поділитися