Правозахисна асоціація
“ФРІРАЙТС”

Про нас

Правозахисна асоціація “ФРІРАЙТС” (англійською Human Rights Association FREERIGHTS) – неурядова правозахисна організація, основними напрямками роботи якої є кримінальна юстиція і органи правопорядку (моніторинг, громадські розслідування, захист активістів), а також виклики сучасного світу – цифрові права (захист персональних даних, права людини та технології).
З моменту початку війни окрема увага організації зосереджена також на участі в зборі, упорядкуванні та досліджені воєнних злочинів, вчинених російськими окупантами проти України.

В назву організації увійшли складові двох англійських слів “freedoms” – свободи і “rights” – права. Це ті головні цінності, на захист яких і створюються правозахисні організації.

Назва “ФРІРАЙТС” створена шляхом ребрендингу Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціації УМДПЛ).

Організація працює більше 13 років, має прикладні напрацювання у сфері правозахисту, а також власний пул експертів, які є співавторами законопроектів, розробниками низки тренінгів, майстер-класів, посібників, аналітично-методичних матеріалів, науково-практичних видань. Також вони беруть участь у роботі консультативно-дорадчих органів та міжвідомчих експертних груп, долучаються до розробки численних змін до нормативно-правових актів тощо.

Правозахисна асоціація “ФРІРАЙТС” є неполітичною та неприбутковою громадською організацією. Вона фінансується з бюджетів поточних проектів, але далеко не всі із запланованих проектів можуть бути профінансованими, тому велика частина роботи виконується на волонтерських засадах.

Поділитися