Асоціація
УКРАЇНСЬКИХ МОНІТОРІВ ДОТРИМАННЯ
ПРАВ ЛЮДИНИ В ДІЯЛЬНОСТІ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ

Про нас

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ) — неурядова правозахисна організація, що здійснює системний всеукраїнський моніторинг дотримання прав людини та основоположних свобод у діяльності правоохоронних органів.

Організацію створено після розформування Управління моніторингу дотримання прав людини в системі МВС України, яке існувало в 2008-2010 роках.

Ми працюємо за такими напрямками:

  • Боротьба з катуваннями;
  • Розвиток громадського контролю;
  • Захист правозахисників та активістів;
  • Робота з вразливими групами;
  • Реформа органів правопорядку.

Асоціація УМДПЛ має багаторічний досвід роботи в галузі моніторингу дотримання прав людини, а також власний пул експертів, які беруть участь у роботі консультативно-дорадчих органів та міжвідомчих експертних груп. Експерти Асоціації беруть участь у розробці численних змін до нормативно-правових актів, що регулюють діяльність правоохоронних органів та є співавторами законопроектів, розробниками низки тренінгів, майстер-класів, посібників, аналітично-методичних матеріалів, науково-практичних видань тощо.

Асоціація УМДПЛ є неполітичною та неприбутковою громадською організацією. Вона фінансується з бюджетів поточних проектів, але далеко не всі із запланованих проектів можуть бути профінансованими, тому велика частина роботи виконується на волонтерських засадах.

Наша команда

Загальна кількість регіональних осередків Асоціації УМДПЛ в Україні на сьогодні складає 17. У їхній роботі бере участь майже 80 членів організації.

Про статутні органи та їх взаємодію дивіться розділ “статутні органи”.

Члени Асоціації мають тривалий досвід роботи в таких відомих українських НУО, як Українська Гельсінська спілка з прав людини, Харківська правозахисна група, Комітет виборців України, Громадянська мережа “ОПОРА”. Понад 20 членів Асоціації є колишніми працівниками ОВС Україна з тривалим практичним досвідом служби в кадрових і штабних підрозділах, Службі внутрішньої безпеки, підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю, університетах внутрішніх справ.

Поділитися