Асоціація
УКРАЇНСЬКИХ МОНІТОРІВ ДОТРИМАННЯ
ПРАВ ЛЮДИНИ В ДІЯЛЬНОСТІ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ

Прес-брифінг «Як скасування Статуту патрульної служби МВС сприятиме свободі зібрань»

StatutPPS

У четвер, 28 березня о 13.00 в Українському кризовому медіа-центрі відбудеться прес-брифінг «Як скасування Статуту патрульної служби МВС сприятиме свободі зібрань».

Майже 25 років в Україні діяв Статут патрульно-постової служби МВС, котрим детально була врегулювана діяльність патрульних підрозділів міліції. Поміж іншого, Статут містив регулювання свободи зібрань, яке суперечило положенням Конституції України. Зокрема, Статут передбачав дозвільний порядок проведення зібрань, тоді як Конституцією уже закріплено повідомчий порядок. Втім, Статут не був скасований навіть після прийняття нового закону «Про Національну поліцію».

За пропозицією Асоціації УМДПЛ народний депутат України Мустафа Найєм звернувся до Міністерства юстиції з депутатським зверненням, в якому обґрунтував потребу скасування державної реєстрації цього Статуту. Після нетривалої переписки з МВС та Мін’юстом міністр внутрішніх справ видав наказ про визнання нечинним Статуту патрульно-постової служби. Тим не менше, зараз перед МВС та Національною поліцією вже більше 3 років стоїть питання видання чіткої інструкції про діяльність патрульних поліцейських, які зараз в щоденній роботі керуються, в основному, загальними нормами законів.

Участь у прес-брифінгу візьмуть:
✔️ Михайло Каменєв, експерт Асоціації УМДПЛ, виконавчий директор ГО «Правозахисна Ініціатива»;
✔️ Мустафа-Масі Найєм, народний депутат України;
✔️ Любов Галан, координаторка групи громадського спостереження «ОЗОН»;
✔️ представник Національної поліції України (участь погоджується).

Дата та місце: 28 березня о 13.00, Український кризовий медіа-центр (м. Київ, вул. Хрещатик, 2).

Акредитація журналістів на місці за редакційними посвідченнями. Подія у Facebook.

Контакти для коментарів на правову тему: юрист, експерт Асоціації УМДПЛ Михайло Каменєв, +38 0674042646, kameniev@gmail.com

Поділитися

Інші новини