Асоціація
УКРАЇНСЬКИХ МОНІТОРІВ ДОТРИМАННЯ
ПРАВ ЛЮДИНИ В ДІЯЛЬНОСТІ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ

Законопроект про заборону пропаганди «Беркуту» розгляне комітет парламенту

1117046

27 лютого о 15.00 Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності ВРУ на своєму засіданні розгляне проект Закону про засудження діяльності підрозділів міліції  «Беркут» під час масових акцій громадського протесту протягом листопада 2013 – лютого 2014 року і тимчасової окупації території України та заборону пропаганди їхньої символіки (реєстраційний № 9354 від 30.11.2018).

Законопроект внесений до парламенту народними депутатами Мустафою Найємом та Оленою Сотник (МФО “Правозахисна Коаліція”) та був розроблений експертами Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ) і Правозахисної Ініціативи, а також пройшов обговорення в експертному середовищі.

Адреса Комітету: м. Київ, вул. Садова, 3а, 7 поверх. Контакти для акредитації на засідання комітету 27 лютого: тел. 0442553506, приймальня Комітету

Про що законопроект? Проект Закону підготовлений до 5-ої річниці Євромайдану та Революції Гідності і має на меті засудити діяльність підрозділів міліції «Беркут», які здійснювали протиправні діяння протягом майже всього часу незалежності України.

І хоча 25 лютого 2014 року спецпідрозділ було ліквідовано наказом МВС України № 144 «Про ліквідацію спеціальних підрозділів міліції громадської безпеки “Беркут”», підрозділи з аналогічною назвою існували або досі існують на тимчасово окупованій території України в Донецькій та Луганській областях, створені окупаційними адміністраціями, які беруть участь у діях, спрямованих на насильницьку зміну меж території України.

Крім того, сьогодні в Україні існують підрозділи поліції особливого призначення, що частково відтворюють символіку «Беркуту», використовуючи на нарукавних знаках зображення птаха. Аналогічне зображення також міститься на нарукавному знаку одного з підрозділів «Беркут» на тимчасово окупованій території Донецької області. І робиться це, судячи з усього, цілком свідомо. Також підрозділи поліції особливого призначення продовжують використовувати як елемент однострою малинові та червоні (крапові) берети, що в суспільстві та серед працівників органів правопорядку мають усталену асоціацію з підрозділами міліції «Беркут».

Що пропонується? Пропонується засудити діяльність підрозділів міліції «Беркут» під час масових акцій громадського протесту протягом листопада 2013 – лютого 2014 року і тимчасової окупації території України як протиправну та встановити законодавчу заборону пропаганди їхньої діяльності, а також доповнити Кримінальний кодекс України статтею 436-2, яка встановлює відповідальність за виготовлення, поширення символіки підрозділів міліції «Беркут» та пропаганда діяльності підрозділів міліції «Беркут» під час масових акцій громадського протесту протягом листопада 2013 – лютого 2014 рр. і тимчасової окупації території України. Шукайте текст законопроекту на сайті парламенту за посиланням.

Контакти для коментарів на правову тему: юрист, експерт Асоціації УМДПЛ Михайло Каменєв, +38 0674042646, kameniev@gmail.com

Поділитися

Інші новини