Асоціація
УКРАЇНСЬКИХ МОНІТОРІВ ДОТРИМАННЯ
ПРАВ ЛЮДИНИ В ДІЯЛЬНОСТІ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ

Боротьба поліції з проституцією: «кришування» бізнесу чи скасування покарання за секс-роботу?

Секс-працівниці, чия робота в Україні переслідується за законом, зазнають необґрунтованого насильства та дискримінації як з боку клієнтів, так і з боку самих правоохоронців. На основі досвіду з моніторингу діяльності поліції Сергій Перникоза, експерт Асоціації українських моніторів дотримання прав людини у діяльності правоохоронних органів (УМДПЛ), стверджує, що нинішня боротьба поліції із секс-бізнесом спрямована не проти торгівлі людьми чи втягування у проституцію, а проти жінок, які стають для правоохоронців легкою здобиччю.

085A0180

«Так звана боротьба поліції з проституцією, як правило, перетворюється на фарс та відверте «кришування» цього бізнесу. Реальна протидія торгівлі людьми замінюється на статистичні показники затриманих вздовж дороги дівчат. Організовані злочинні групи, які займаються торгівлею людьми, можуть роками “розроблятись”, при цьому злочинці спокійно здійснюють свою діяльність», – підкреслив Сергій Перникоза, експерт Асоціації українських моніторів дотримання прав людини у діяльності правоохоронних органів (УМДПЛ).

085A0200

До Міжнародного дня подолання насильства проти секс-працівників, 16 грудня 2016 року, перед будівлею Міністерства внутрішніх справ правозахисники та секс-працівники закликали правоохоронців ініціювати зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення та скасувати статтю 181.1, яка передбачає покарання за секс-роботу.

085A0197

Наявність адміністративної відповідальності за «проституцію» (ст. 181.1 Кодексу про адміністративні правопорушення) нічим не обґрунтована, адже секс-робота не становить суспільної небезпеки. Натомість ця норма заганяє секс-працівниць у «підпілля», де вони зазнають насильства, дискримінації та стигматизації як з боку клієнтів, так і з боку правоохоронців. Злочини проти секс-працівників залишаються без належного розслідування, що дозволяє їхнім кривдникам продовжувати чинити насильство безкарно.

085A0164

Під час акції учасники «навішували» протоколи на жіночий манекен як символ того, наскільки вразливими є секс-працівники до переслідування та залякування.

085A0160

«Навішування на нас, секс-працівників, протоколів і переслідування за добровільну секс-роботу заганяє нас в тінь, дає можливість поліції «кришувати» секс-бізнес, здійснювати насильство, вимагати з нас гроші, шантажувати розкриттям наших даних. Ми стаємо вразливими, нас дискримінують як представниками держави, так і лікарі,  і суспільство в цілому. Ми, секс-працівники, хочемо мати рівні права, доступ до медичних послуг, вільно розпоряджатися своїми життям, здоров’ям, без насильства», – зазначила голова ВБО «Легалайф-Україна» Наталія Ісаєва, яка сама колись виконувала секс-роботу.

085A0210 (1)

ВАЖЛИВО! Відмова від покарання (декриміналізація) не означає легалізації. Учасники акції вимагають скасувати відповідальність людей, які добровільно виконують секс-роботу, а НЕ законодавчо врегулювати секс-бізнес.

Організатори: Центр інформації про права людини, Легалайф-Україна за організаційної підтримки програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

Фото: Ксенія Кравцова

Поділитися

Інші новини