Асоціація
УКРАЇНСЬКИХ МОНІТОРІВ ДОТРИМАННЯ
ПРАВ ЛЮДИНИ В ДІЯЛЬНОСТІ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ

Експерт Асоціації УМДПЛ розповів про проблеми секс-робітниць із поліцією під час прес-конференції щодо декриміналізації проституції

14463165_987510228041341_6237621556711395387_n

4 жовтня 2016 року в м. Дніпрі відбулася прес-конференція на тему: «Декриміналізація проституції в Україні: плюси та мінуси» за участю Наталії Ісаєвої, керівника Всеукраїнської Благочинної Організації «Легалайф-Україна», де було дуже детально розкрито цю проблему. Під час промови Наталія Ісаєва розповіла про міжнародний досвід та необхідність видалення корупційної складової, повідомила про термінову необхідність прийняття законопроекту щодо декриміналізації проституції, сумісне розроблення якого відбулося при підтримці народного депутата Андрія Немировського.

Юрист, експерт Асоціації УМДПЛ Євген Крапивін окреслив основні проблеми у взаємодії поліції із секс-робітницями – “В Україні вже багато років відсутня належна правова політика щодо такого соціального явища як проституція. З одного боку, ми визнаємо, що воно існувало і буде існувати, з іншого – намагаємось пеналізувати його та боротися з ним. Саме поліція має боротися із таким явищем, однак, навіть офіційна статистика говорить про зворотнє: кількість адміністративних протоколів за цією статтею регулярно низька, адже довести наявність складу такого адміністративного правопорушення зазвичай важко. Це ідеальний варіант, якщо особу застануть “на гарячому”, в іншому разі виникає багато питань для доказування. Понад того, навіть та адмінпрактика за статтею 181-1 “Заняття проституцією” КУпАП, що наявна у відділах поліції, здебільшого є гонитвою за показниками – “палицями”, а не реальною боротьбою з ним. Тобто поліція просто закриває показники та створює видимість боротьби з проституцією. Але така боротьба була б неефективною, навіть якщо б вони дотримувалися законодавства. Тут проблема глибша, адже дієвий юридичний механізм притягнення до відповідальності за заняття проституцією відсутній, а необхідність пеналізації цього явища взагалі ставиться багатьма під сумнів. Така ситуація є неприпустимою у правовій державі, необхідно або боротися за допомогою належних юридичний конструкцій, що передбачають відповідальність, або, легалізувати, а отже й депеналізувати діяльність працівниць комерційного сексу. Третього виходу немає”. 

Відеозапис прес-конференції доступний за посиланням.

Нагадаємо, що раніше подібна дискусія мала місце під час презентації документальної стрічки “Білий танець” про життя працівниць комерційного сексу, виготовленого студією Real Stories Production за підтримки Асоціації УМДПЛ.

Поділитися

Інші новини