Правозахисна асоціація
“ФРІРАЙТС”

Громадські формування з охорони правопорядку: доповідь на правозахисній конференції ОБСЄ

41436989_10212604644647305_3875806907708997632_n

Із 10 по 21 вересня у Варшаві, Польща проходить цьогорічне Засідання по реалізації заходів з питань людського виміру Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) (англ. OSCE Human Dimension Implementation Meeting 2018, HDIM).

Участь у роботі конференції від нашої організації беруть:

  • виконавчий директор Асоціації УМДПЛ Вадим Пивоваров,
  • юрист, керівник експертно-аналітичного напряму Асоціації УМДПЛ Євген Крапивін,
  • правник, експерт Асоціації УМДПЛ, виконавчий директор ГО «Правозахисна Ініціатива» Михайло Каменєв.

Зазначимо, що Засідання по реалізації заходів з питань людського виміру держав-учасниць ОБСЄ є найбільшою в Європі конференцією з прав людини та демократії. У роботі конференції цього року заплановано дві сесії на день, а також проводитимуться щоденні проміжні заходи за організації учасників події.

Подія у Facebook.

У середу, 12 вересня, на заході експерти Асоціації УМДПЛ Євген Крапивін та Михайло Каменєв виступлять із доповіддю «Громадські формування з охорони правопорядку в Україні: тенденції та загрози для прав і свобод людини». У рамках свого виступу правники представлять аналітичний звіт-огляд щодо діяльності громадських формувань з охорони правопорядку протягом останніх 4-х років після Революції гідності в Україні (2014 року), а також інших інституціоналізованих форм залучення громадян до виконання поліцейських функцій.

«Позиціонування, методи їх діяльності змінилися і самі руху стали більш масивними і більш провокаційними. Хоча в цілому зміцнення і зростання громадянського суспільства є позитивною тенденцією, нерідко ці формування порушують закон і зазіхають на права людини. Поліція недостатньо ефективно реагує на такі порушення, і є побоювання що до виборів негативні тенденції посиляться і ці формування стануть знаряддям політичної боротьби. Незаконні арешти, участь в захисті незаконних забудов, тиск на місцеві ради і суди недвозначно порушують права людини і підривають монополію уряду на законне насильство. Аналітична записка присвячена опису нинішньої ситуації і прогнозами експертів, як це вплине на ситуацію з дотриманням прав людини і виконання позитивних державних зобов’язань щодо захисту правопорядку», – йдеться в анотації до аналітичного звіту.

Звіт буде публічно оприлюднений наступного дня після його представлення для учасників Засідання по реалізації заходів з питань людського виміру ОБСЄ 2018.

Нагадаємо, минулого року у Варшаві було презентовано огляд ситуації з мирними зібраннями та поліцейськими практиками з їх забезпечення на пострадянському просторі. Більше інформації про конференцію читайте на сайті ОБСЄ, в т.ч. в режимі реального часу (англійською та російською мовами).

390671_1

Поділитися

Інші новини