Правозахисна асоціація
“ФРІРАЙТС”
Коли поліція не приїхала на виборче порушення: що робити? Інструкція
На замітку в виборчий період. Що робити, коли побачили порушення виборчого законодавства, викликали 102, а поліція не приїхала?
Варіант 1. Звернутися на «гарячу лінію» патрульної поліції у своїй області та повторно викликати поліцію
Шукайте контакти на сайті Патрульної поліція України за посиланням.
Варіант 2. Звернутися на «гарячу лінію» Національної поліції України зі скаргою про бездіяльність патрульних 0-800-50-02-02 та написати скаргу на бездіяльність поліції і особисто або поштою направити її до Головного управління Національної поліції у вашій області
Варіант 3. Звернутися на Урядову «гарячу лінію» 15-45
Варіант 4. Звернутися до робочої групи МВС України по боротьбі з порушенням на виборах
Гаряча лінія за телефоном 044-254-97-56 працює з 8 по 20 години, а із 1 березня — цілодобово, e-mail: redactor@police.gov.ua
Орієнтовний час прибуття наряду поліції на місце події з моменту призначення нараду для реагування на правопорушення або подію (з урахуванням середньої швидкості руху автомобіля 40-50 км/год) складає:
1) у межах міста:
до 7 хвилин — при перебуванні наряду в зоні оперативного реагування;
до 10 хвилин — у разі якщо задіяно наряд з іншої (сусідньої) зони обслуговування;
2) у сільській місцевості:
до 20 хвилин — при перебуванні наряду в зоні оперативного реагування;
до 40 хвилин — у разі якщо задіяно наряд з іншої дільниці.
Читайте Інструкцію з організації реагування на заяви та повідомлення про кримінальні, адміністративні правопорушення або події та оперативного інформування в органах (підрозділах) Національної поліції України, затверджену наказом МВС № 111 від 16.02.2018 р., зокрема п.2 розділу IX повністю на сайті парламенту.
Відповідальність за адміністративні правопорушення, що посягають на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення, передбачена Кодексу України про адміністративні правопорушення. За статтями 212-7, 212-8, 212-10, 212-12, 212-14, 212-19, 212-20 протоколи про правопорушення мають право складати саме працівники Національної поліції.
Відповідальність за злочини проти виборчих прав передбачена статтями 157-160 Кримінального кодексу України. Такі справи підслідні Національній поліції України.
Інформація підготовлена аналітиком Асоціації УМДПЛ Степаном Золотарем та громадським омбудсменом із захисту виборчих права Громадянської мережі ОПОРА у Харківській області Юрієм Чумаком.
Цей допис також доступний на нашій Facebook-сторінці.