Правозахисна асоціація
“ФРІРАЙТС”
Що змінилося в реформі органів правопорядку наприкінці 2018: дайджест
В останні два місяці 2018-го багато чого трапилося у реформах органів правопорядку. Отже, розповідаємо:
Національна поліція України
Поліції надали нові інструменти для забезпечення прав водіїв
Читайте текст Закону № 2612-VIII на сайті Верховної Ради → goo.gl/znYyZ6, а електронний кабінет водія доступний за адресою → goo.gl/MrN47w
Конституційний Суд України закрив провадження щодо збирання поліцією зразків ДНК
Ухвалу Конституційного Суду України від 06.12.2018 № 10-уп шукайте тут → goo.gl/XM1JkD, а окрема думка Станіслава Шевчука стосовно ухвали доступна за посиланням → goo.gl/y8V4MF
Конституційний Суд України визнав неконституційним негайне застосування стягнення за адмінправопорушення
Рішення Конституційного Суду України від 23.11.2018 № 10-р → goo.gl/Ye2PC5
Прокуратура
Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів стала розпорядником бюджетних коштів, а саме 7 грудня Президент підписав Закон про Державний бюджет на 2019 рік, в якому Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів вперше визначена самостійним розпорядником бюджетних коштів.
Процесуальне керівництво кримінальними провадженнями Державне бюро розслідувань
Після запуску Державного бюро розслідувань процесуальне керівництво його кримінальними провадженнями здійснює Генеральна прокуратура України.
Державне бюро розслідувань
27 листопада Державне бюро розслідувань офіційно розпочало роботу
В цей день 300 слідчих склали присягу та було зареєстровано перші кримінальні провадження. Одночасно запрацювали центральний апарат та сім територіальних управлінь Бюро, які поширюють свою діяльність на всю Україну.
Призначені керівники територіальних управлінь ДБР
23 з 27 переможців конкурсів на зайняття керівних посад у Державному бюро розслідувань, який був проведений «зовнішньою» конкурсною комісією ще в липні, були призначені на посади після запуску роботи ДБР
Правоохоронний парламентський комітет підтримав законопроект про парламентський контроль за діяльністю ДБР. Картка законопроекту № 9326 на сайті Верховної Ради → goo.gl/RtBb1J
Кримінальне правосуддя
Проблемним залишається питання гармонізації та наближення кримінального та кримінального процесуального законодавства до європейських стандартів.
Верховна Рада України ухвалила закон про кримінальні проступки
Верховний Суд вирішив проблему кваліфікації насильницьких злочинів правоохоронців
Парламент не подолав вето Президента на Закон про приватну детективну діяльність
Читайте інформаційний бюлетень повністю на нашому сайті: українською та англійською. Підписуйтеся на розсилку тематичного бюлетеня на вашу електронну скриньку тут.
Читайте цей допис також на нашій Facebook-сторінці. Бюлетень підготовлено Асоціацією УМДПЛ та Центр політико-правових реформ за підтримки Європейського Союзу.