Асоціація
УКРАЇНСЬКИХ МОНІТОРІВ ДОТРИМАННЯ
ПРАВ ЛЮДИНИ В ДІЯЛЬНОСТІ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ

Відповідь Національної поліції України: очікування та реалії

Національна поліція України не встановила можливі факти дискримінації за гендерною ознакою жінок-поліцейських з Краматорська. Оскільки вимога Асоціації УМДПЛ щодо створення комісії при апараті НПУ, не була виконана, закликаємо журналістів провести незалежне розслідування.

085A0210 (2)

Відповідно до вимог Асоціації УМПДЛ, визначених у публічному зверненні у листопаді 2016 року, Національна поліція України мала створити комісію при апараті НПУ та долучити до роботи комісії представників громадських організації, які спеціалізуються на попередженні і протидії дискримінації.

Натомість у листі-відповіді т.в.о. начальник Департаменту кадрового забезпечення Національної поліції України Клименко І. В. повідомив, що за вказаним фактом ГУНП Донецької області було проведено ретельне службове розслідування.

19.11.2016 начальник Аброськін В.В. особисто провів зустріч з особовим складом Краматорського відділу, під час якої жоден з працівників відділу не підтвердив викладені у листі відомості. У межах службового розслідування Національна поліція України провела індивідуальні бесіди та опитала всіх поліцейських жіночої статі згаданого у листі підрозділу.

Наводимо лист-відповідь:

Ответ НПУ

Результати службового розслідування не підтвердили відомості щодо можливих неправомірних дій Друмова А.О. Комісія при апараті НПУ за участю представників громадських організацій, які спеціалізуються на попередженні і протидії дискримінації, не була створена.

Зважаючи на ці реалії, Асоціація УМДПЛ закликає журналістів провести власне розслідування можливих фактів дискримінації за гендерною ознакою жінок-поліцейських з Краматорська. Команда Асоціації УМДПЛ готова надати всебічну підтримку у ході розслідування.

Нагадаємо, що у листопаді 2016 року на адресу Асоціації УМДПЛ надійшов лист, де йдеться про те, що заступник начальника Краматорського відділу поліції, підполковник поліції Друмов Андрій Олександрович, готовий звільнити з поліції будь-яку жінку. Детальніше – за посиланням.

Поділитися

Інші новини