Правозахисна асоціація
“ФРІРАЙТС”

«Дорогою до в’язниці»: прем’єрний показ фільму

004

За кожною камерою у в’язниці людська доля. І не одна. У четвер, 4 квітня о 19.00 у київському Будинку кіно відбудеться прем’єрний показ документального фільму «Дорогою до в’язниці» виробництва студії Real Stories Production (2019).

Стрічка розповідає про щоденну рутину шістьох в’язнів, для яких дорога у в’язницю одного дня стала невідворотною. Вони поділяться з глядачем враженнями від власного життя та спогадами про той самий момент злочину, після якого усі вони опинилися за гратами. Фільм не лише відкриває завісу постійного перебування людини у ізоляції для всіх, хто знає про в’язницю тільки за західними фільмами, а й піднімає питання порушення стереотипів щодо «зеків».

Фільм також має правозахисну мету — не тільки показати порушення прав людини «по той бік колючого дроту», а й підняти проблему необхідності підвищення стандартів утримання в’язнів. Належні умови утримання у Європі сприяють кращій соціалізації в’язнів після відбування покарання і це, відповідно, дає значно менший відсоток рецидивів порівняно з українською статистикою. «Вбивці і грабіжники, злодії та шахраї. В’язниця стала їхнім домом. Етапи стали їхніми мандрами». Але, перш за все, люди. І їхнє тримання ізольовано від суспільства та ще й у поганих умовах, кажуть правозахисники, точно не сприяє зменшенню рецидивів та кращому життю на волі.

Офіційний трейлер документального фільму можна переглянути на Youtube за посиланням. Подія у Facebook.

Фільм створений продакшеном Real Stories Production у співпраці з ГО «Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів» за фінансової підтримки міжнародного фонду «Відродження». Режисерка — Ксенія Кравцова.

Після кінопоказу відбудеться обговорення, де буде можливість поспілкуватися із режисеркою та правозахисниками про проблеми дотримання прав людини у місцях несвободи та кінематографічний бік в’язниці зсередини.

Дата та місце проведення: 4 квітня о 19:00 у Синій залі Будинку кіно (м. Київ, вул. Саксаганського, 6). Вхід вільний

Журналістів для акредитації на подію просимо заповнити цю онлайн-форму.

Довідково
Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ) — неурядова правозахисна організація, що здійснює системний всеукраїнський моніторинг дотримання прав людини та основоположних свобод у діяльності правоохоронних органів. Асоціація УМДПЛ має багаторічний досвід роботи в галузі моніторингу дотримання прав людини та працює за кількома напрямками, в т.ч пенітенціарним. Місією Асоціації УМДПЛ є забезпечення дотримання прав та свобод людини у роботі правоохоронних органів шляхом розвитку дієвого громадського контролю.

Студія Real Stories Production працює у сфері документального кіно, соціальних відеопродуктів та анімаційних фільмів. Про права людини мовою мистецтва – слоган команди. «Нам важливі людські історії, адже кожна історія унікальна. Права людини – найбільша цінність у житті. Ми захищаємо права людини та мовою мистецтва виносимо на обговорення гострі соціальні теми», – йдеться на сайті продакшену.

Поділитися

Інші новини