Правозахисна асоціація
“ФРІРАЙТС”

Дискусія «Пенітенціарна система в Україні: принципи, механізм, альтернативи», Київ, 1 липня

У рамках виставково-дискусійного проекту «Місця несвободи» відбудеться дискусія на тему «Пенітенціарна система в Україні: принципи, механізм, альтернативи» за участю Олександра Федорука, керівника програми «Права людини за ґратами» Асоціації УМДПЛ.

Коли? Субота, 1 липня 2017 року, 19:00-21:30

Де?  м. Київ, вул. Глибочицька, 44 (Центр візуальної культури)

Вхід вільний.

Подія у Фейсбуку

17862719_1882161795332630_4729811882605532181_n

Фото зі зйомок спільного з Real Stories Production відеопроекту «Життя за ґратами»

Cлідчий ізолятор, виправний центр, виправна колонія мінімального, середнього чи максимального рівня безпеки – всі ці заклади ми зазвичай називаємо узагальнено “тюрма” або “в’язниця”. Адже життя по той бік паркану видається далеким і таким, що мало стосується буднів “по цей бік”.

За словами експертів, в Україні близько 10% засуджених відбувають покарання без вини. Шансу на перегляд справи справедливим судом майже немає. І незалежно від наявності провини – ніхто не убезпечений від можливості одного дня опинитися за ґратами. Межа, яка відділяє місця несвободи від решти світу дуже тонка на вхід і непохитна на вихід. Але її виявляється достатньо, щоб нелюдські умови та ставлення, прояви насилля з боку адміністрації по відношенню до ув’язнених перетворювалися на повсюдну практику, що лишається цілковито безкарною. Доведені до відчаю, принижені та покалічені, люди вдаються до самогубства та нанесення собі тілесних ушкоджень, що лишається ледь не єдиною можливістю привернути до себе увагу.

Під час дискусії буде можливість поговорити про пенітенціарну систему закладів в Україні та принципи її роботи, про те, чи існують у світовій практиці альтернативи подібному підходу, про практичний вимір проблем, з якими стикаються у закладах несвободи, про стереотипи щодо колишніх ув’язнених та злочинців, що існують у суспільстві і про те, яку роль у їх формуванні відіграє те, як влаштована сама пенітенціарна система.

Учасники дискусії:

  • Олександр Федорук – експерт з пенітенціарної системи Асоціації УМДПЛ.
  • Андрій Діденко – експерт Харківської правозахисної групи, колишній в’язень.
  • Максим Буткевич – правозахисник, співкоординатор проекту «Без кордонів» ГО «Центр «Соціальна дія».

Вхід вільний.

Організатори: Центр інформації про права людини, Експертний центр з прав людини, Національний превентивний механізм – НПМ та Центр візуальної культури

За підтримки програми “Права людини та правосуддя” Міжнародний фонд “Відродження”
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

Джерело: Фейсбук-подія

Поділитися

Інші новини