Правозахисна асоціація
“ФРІРАЙТС”
Незаконні дії силовиків на Сході України: результати роботи гарячої лінії
27 лютого відбудеться презентація результатів роботи гарячої лінії по виявленню випадків незаконних дій українських силовиків в Донецькій і Луганській областях за 9 місяців 2018 року.
Гаряча лінія за організації правозахисного центру «Поступ» працювала на Сході України із квітня 2018 р. За цей час від громадян прийнято усього 453 скарги на протиправні дії силових структур в зоні проведення Операцій об’єднаних сил.
На прес-конференції будуть презентовані аналітичні показники роботи гарячої лінії за цей період. Також правозахисники розкажуть про те, із якими основними порушеннями з боку військовослужбовців та працівників поліції, Збройних Сил України, Національної гвардії, Держприкордонслужби та СБУ звертаються громадяни та поділяться окремими особистими історіями скаржників, включно з історіями про корупцію, залякування і побиття людей.
Учасники прес-конференції:
Олександра Дворецька, виконавча директорка Благодійного фонду «Восток-SOS»;
Сергій Перникоза, координатор моніторингових кампаній Асоціації УМДПЛ;
Євген Васильєв, в. о. голови правління правозахисного центру «Поступ».
Участь представника поліції у заході уточнюється.
Дата та місце проведення: 27 лютого, о 12:30 у приміщенні «Інтерфакс-Україна» (м. Київ, вул. Рейтарська 8/5А). Акредитація журналістів на місці за редакційними посвідченнями.
Контакти для запитань та уточнень: Євгеній Васильєв, тел. +38066 996 86 33, postup.rights@gmail.com
Організатор прес-конференції: Правозахисний центр «Поступ» в рамках проекту «Впровадження системи громадського моніторингу та реагування на порушення прав людини з боку працівників силових структур в регіоні збройного конфлікту на сході України» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
Довідкова інформація. Із квітня 2018 р. правозахисний центр «Поступ» спільно з Асоціацією українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ) розпочали проект з фіксації порушень прав людини з боку силових структур на підконтрольній українському уряду частині Донецької і Луганської областей. Основне завдання такої гарячої лінії — фіксація протизаконних дій з боку силовиків і надання відповідних консультацій.
Якщо мешканці цих областей вважали, що їх права порушили співробітники правоохоронних органів, військовослужбовці, прикордонники або представники спецслужб, або ж стали свідками таких дій, то вони отримали змогу повідомити про це операторам «гарячої лінії» за допомогою телефонного зв’язку, Viber, WhatsApp, Telegram та електронною поштою.