Правозахисна асоціація
“ФРІРАЙТС”

ПРЕС-АНОНС Оголошення результатів моніторингової кампанії “Поліція під контролем”

У п’ятницю, 6 листопада, з 11.30 до 12.00 в Українському кризовому медіа-центрі (Український дім, вул. Хрещатик, 2) буде оголошено результати моніторингової кампанії “Поліція під контролем”. 7 листопада 2015 року набирає чинності новий Закон України “Про Національну поліцію”. Відповідно — поліція почне діяти по всій території України, замінивши собою міліцію. Чи готова Україна до переходу на нові правила і стандарти? Відповідь нададуть експерти.

Ініціатором та організатором кампанії виступила Асоціація УМДПЛ спільно з Фундацією регіональних ініціатив. Нагадаємо, що кампанія тривала з 5 до 30 жовтня 2015 року та мала виявити сильні та слабкі сторони у роботі нової поліції. А також привернути увагу громадськості та Міністерства внутрішніх справ України до проблеми дотримання прав людини правоохоронцями і спонукати до поліпшення ситуації.

“Кияни вже мали можливість переконатись, що контактувати з поліцією не страшно. Це однозначний позитив. Однак прийшов час дати компетентну та комплексну оцінку  діяльності поліції. Увага моніторів була спрямована на виявлення перш за все системних проблем у діяльності правоохоронців” — зазначає Сергій Перникоза, координатор моніторингової кампанії “Поліція під контролем”.

Моніторинг нової поліції здійснювали громадські активісти, що пройшли спеціальну підготовку. Оцінювання ефективності роботи полісменів проводилось за такими критеріями: рівень культури спілкування з громадянами, рівень компетентності та професіоналізму при допомозі громадянам, як реагують полісмени і чи реагують взагалі на виявлені правопорушення. За підсумками кампанії експертами було сформовано відповідні рекомендації, які будуть направлені до Міністерства внутрішніх справ України з метою покращення роботи поліції.

Організатори кампанії мають надію, що виявлені недоліки під час моніторингу, допоможуть покращити роботу поліції та зроблять її більш ефективною, скерованою дійсно на задоволення потреб громадян, захисту їхніх прав, забезпечення спокою та громадського порядку.

 

Акредитація:

Тетяна Гончарук

тел. (068) 809-67-78

e-mail: tetigoncharuk@gmail.com

 

Поділитися

Інші новини