Правозахисна асоціація
“ФРІРАЙТС”

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ “Відеоспостереження у публічних місцях – захищаємо персональні дані”

06 липня 2021 року   12:00 – 13:00 

в Українському кризовому медіа-центрі (м.Київ, вул. Хрещатик, 2)

Питання до обговорення:

  • Баланс між безпекою міст та приватним життям
  • Проблема неправомірного встановлення систем відеоспостереження
  • Приклади витоку даних та порушення приватності у системах відеонагляду
  • Необхідність правового регулювання використання систем відеоспостереження для захисту персональних даних

Крім того, на заході буде презентовано посібник для посадових осіб органів місцевого самоврядування та підпорядкованих їм установ, в якому надано рекомендації по організації відеоспостереження із врахуванням права людини на приватність, а також представлено заходи, які необхідно провести для захисту персональних даних у системах відеонагляду. Рекомендації базуються на положеннях національного та міжнародного законодавства.

Цільова група і мета: Захід проводиться з метою привернення уваги до важливості захисту персональних даних під час запровадження систем відеоспостереження у публічних місцях. Що відповідно до вимог чинного законодавства та міжнародних зобов’язань мають дотримуватись стандарти щодо збирання, обробки та зберігання даних. Головною цільовою групою є органи місцевого самоврядування та підпорядковані їм комунальні підприємства, які встановлюють систем відеоспостереження для охорони громадського порядку в публічних місцях. Також важливою цільовою групою є органи правопорядку, які також встановлюють відповідні камери та часто мають право доступу до камер інших державних та недержавних установ.

ПРОГРАМА

 11:45-12:00 – Акредитація учасників

12:00 – 12:05 Відкриття прес-конференції, оголошення теми, представлення доповідачів. Вітальне слово організаторів

12:05 – 12:45 Запровадження систем відеоспостереження у публічних місцях. Баланс між захисту громадського порядку та дотримання прав людини.  (Регламент до 8 хв)

  • Вадим Пивоваров, виконавчий директор Асоціації УМДПЛ;
  • Уляна Шадська, юристка, консультантка міжнародних організацій та технологічних компаній з питань цифрового законодавства;
  • Роман Романов, керівник програми «Права людини і правосуддя», Міжнародний фонд «Відродження»;
  • Інна Берназюк, представник Уповноваженого у сфері захисту персональних даних Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини;
  • Олександр Лашко, координатор проєктів Асоціації міст України;
  • Андрій Лабунь, начальник відділу аналітики та організації захисту персональних даних Управління дотримання прав людини НПУ.

12:40 – 12.45 Питання-відповіді

12:45 – 12.55  Презентація посібника “Відеоспостереження у публічних місцях: основи захисту персональних даних” (Уляна Шадська)

12:55 – 13.00 Підсумок зустрічі, закриття прес-конференції

 Модератор: Анастасія Малинка, інформаційний менеджер Асоціації УМДПЛ

Організатор заходу: Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ).

Довідка: Посібник “Відеоспостереження у публічних місцях: основи захисту персональних даних” підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу в рамках гуманітарної ініціативи «Людяність і взаємодопомога». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

 

Контактна особа: 

Анастасія Малинка

тел.: +380672231497

e-mail: anastasiya.malynka@gmail.com

Поділитися

Інші новини