Правозахисна асоціація
“ФРІРАЙТС”

Презентація відеопроекту «Життя за ґратами», Київ, 15.03.2017

У середу, 15 березня 2017 року о 16:00 у просторі «MediaHub» (Київ, вул. Суворова, 4/6) відбудеться презентація документально-пізнавального відеопроекту «Життя за ґратами» та першої стрічки проекту — «Покарання ув’язненням в Україні. Теоретичні основи та практика». Відеопроект розроблений з просвітницькою метою у рамках програми «Права людини за ґратами» студією Real Stories Production спільно з Асоціацією УМДПЛ.

Реєстрація обов’язкова за посиланням: https://goo.gl/forms/ef1LVbKLCF94gGwu2

17022520_1248092628610367_4171206921955520695_n
Життя осіб за ґратами, його формальні норми та реалії традиційно залишаються поза увагою суспільства. Які права за законом та на практиці має людина, яка відбуває покарання? Як влаштована державна система, спрямована забезпечити дотримання цих прав?

Щоб представити реальний стан речей у пенітенціарних закладах, творча група Real Stories Production за підтримки Пенітенціарної Служби України провела декілька знімальних днів у Роменській виправній колонії та Сумському слідчому ізоляторі. Відеоматеріал став основою першої стрічки проекту «Покарання ув’язненням в Україні. Теоретичні основи та практика».

«Під час зйомок фільму ми намагалися якнайглибше пірнути у реалії життя за ґратами, щоб відчути і донести до глядача не стереотипне уявлення, а справжню ситуацію. Там, за колючим дротом, є життя. Ми прагнемо якомога об’єктивніше розповісти про це інакше життя, аби сформувати майданчик для суспільної дискусії», — розповідає керівник Real Stories Production, режисер стрічки Ксенія Кравцова.

Відеопроектом «Життя за ґратами» передбачено створення низки стрічок, присвячених конкретним аспектам правових основ діяльності державної пенітенціарної системи. Перший фільм, який буде презентовано — знайомство глядача з загальною проблематикою системи, яка на практиці застосовує ув’язнення як покарання особи за здійснення нею кримінального правопорушення.

Об’єктивно та без прикрас, очима правозахисників та працівників пенітенціарної системи ви побачите роботу слідчих ізоляторів, установ виконання покарань або колоній, а також дізнаєтеся про довічне ув’язнення. Пряма мова як працівників системи, так і її в’язнів, створює об’ємну картину, яка не залишить байдужим жодного глядача. Після показу стрічки відбудеться обговорення.

Учасники дискусії:

  • Віталій Хведчук, начальник відділу ресоціалізації засуджених Департаменту пробації Міністерства юстиції України
  • Ірина Білик, правозахисник, регіональний координатор зв’язків з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Сумській області
  • Олександр Гатіятулін, правозахисник, Голова правління ГО “Моніторів НПМ «Україна без тортур»”
  • Ксенія Кравцова, режисер стрічки, керівник Real Stories Production
  • Олександр Федорук, керівник програми «Права людини за ґратами»

Реєстрація за посиланням: https://goo.gl/forms/ef1LVbKLCF94gGwu2

За умови реєстрації кожен учасник нашого заходу отримає від програми Права людини за ґратами практичний посібник з питань порядку виконання кримінальних покарань та утримання під вартою.

Фільм створено за підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта (США)

Акредитація ЗМІ є обов’язковою і триватиме до 14 березня, 20:00 за посиланням: https://goo.gl/forms/ef1LVbKLCF94gGwu2  Контактна особа: Валерія Омельченко, +38 099 429 16 67 або vlv.omelchenko@gmail.com

Подія на Facebook: https://www.facebook.com/events/259814304462330/ 

Довідково

Програма «Права людини за ґратами» здійснює превентивні заходи з дотримання прав людини в пенітенціарних закладах шляхом підвищення громадської активності та мотивації персоналу таких закладів поважати людську гідність.

Real Stories Production – студія, що спеціалізується на створенні документальних та анімаційних фільмів, а також організації культурних подій. Мета програми — мовою мистецтва винести на широке обговорення болючі теми, які залишаються поза увагою суспільства.

Поділитися

Інші новини