Правозахисна асоціація
“ФРІРАЙТС”

Як працівники поліції сприймають комерційний секс — презентація дослідження

1 березня (5)

В понеділок, 23 грудня в Українському кризовому медіа-центрі відбудеться презентація дослідження щодо ставлення представників правоохоронних органів до секс-працівниць та комерційного сексу. 

Які асоціації виникають у правоохоронців зі словами «повія» та «секс-працівниця» та які неправомірні дії вчиняються щодо секс-працівниць у поліції – відповіді на ці та інші питання можна буде отримати на прес-конференції. У події братимуть участь:

Сергій Перникоза, координатор моніторингових кампаній АУМДПЛ; 

Наталія Ісаєва, директорка БО «ЛЕГАЛАЙФ-УКРАЇНА», у минулому – секс-працівниця;

Оксана Ковтун, незалежна дослідниця;

представник Національної поліції України (участь погоджується).

Протягом поточного року у всіх регіонах України відбулися тренінги по подоланню стигми та дискримінації стосовно секс-працівників для працівників поліції, серед яких і було проведено опитування, яке і лягло в основу дослідження. 

За результатами опитування встановлено, що ставлення до тієї чи іншої моделі законодавчого регулювання комерційного сексу залежить здебільшого від досвіду роботи та статі правоохоронців. Загалом, 39,1% підтримує легалізацію або декриміналізацію, 32,5% – повну криміналізацію, при цьому тільки 5,2% є прихильниками часткової криміналізації, а 1,4% – шведської моделі.

Дата та місце проведення: 23 грудня, о 10.00 в Українському кризовому медіа-центрі (м. Київ, вул. Хрещатик, 2). Для акредитації на подію заповніть, будь ласка, цю онлайн-форму.

Організатори події: благодійна організація «ЛЕГАЛАЙФ-УКРАЇНА» та громадська організація «Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів».

Контакти для запитань та уточнень: Сергій Перникоза, s.pernykoza@gmail.com, тел. 0507391167 

Дослідження «Ставлення представників правоохоронних органів до секс-працівниць та комерційного сексу» відбулося в рамках спільного проекту Асоціації УМДПЛ та БО «ЛЕГАЛАЙФ-УКРАЇНА» «Подолання стигми та дискримінації стосовно секс-працівників з боку представників правоохоронних органів на національному та регіональному рівнях» за підтримки БО «100% ЖИТТЯ» та фінансування Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією. 

75580500_1461779130639026_1201543588119314432_n (2)

Фото — акція секс-працівниць проти насильства з боку правоохоронців у Києві, березень 2019 

Довідково

Благодійна організація «ЛЕГАЛАЙФ-УКРАЇНА» – це самоорганізація секс-працівників України, які об’єдналися з метою створення сильного стабільного руху здатного впливати на політику та захищати права та інтереси спільноти. Члени організації – активісти і лідери спільноти секс-працівників з різних регіонів України, які незалежно від їх особистих симпатій, інтересів та приналежності до інших організацій готові працювати разом, вести адвокаційну діяльність на благо всієї спільноти, приймати рішення і нести за них відповідальність перед спільнотою.

Організація тісно співпрацює з міжнародними партнерами та входить до складу міжнародних мереж секс-працівників SWAN, NSWP. З 2015 року організація забезпечує роботу цілодобової Національної гарячої лінії з метою надання безоплатної правової допомоги секс-працівникам за тел. 050-450-777-4, 067-450-777-4. Наразі організація ставить собі амбітну мету – змінити закони України та скасувати покарання за секс-працю в Україні.

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ) — неурядова правозахисна організація, що здійснює системний всеукраїнський моніторинг дотримання прав людини та основоположних свобод у діяльності правоохоронних органів. Місією Асоціації УМДПЛ є забезпечення дотримання прав та свобод людини у роботі правоохоронних органів шляхом розвитку дієвого громадського контролю.

Благодійна організація «100% ЖИТТЯ» — найбільша пацієнтська організація в Україні, місія якої  – боротьба за життя! Мережа працює з пацієнтами та для пацієнтів, в тому числі представляючи інтереси людей, які живуть з ВІЛ, в 25 регіонах України. Мережа працює з 2001 року та є одним з основних реципієнтів та виконавцем проектів Глобального Фонду та USAID в Україні. БО «100% ЖИТТЯ» є провідним партнером держави у впровадженні медичної реформи та розробником системи E-Health.

Поділитися

Інші новини