Правозахисна асоціація
“ФРІРАЙТС”

“Чорний реєстр” – архів, який містить інформацію про факти страт, катувань і жорстокого поводження до мирного населення на окупованих територіях

Знімок екрана 2023-12-18 о 15.42.12Від початку повномасштабної війни команда Правозахисної асоціації FREERIGHTS (донедавна – Асоціація УМДПЛ) ініціювала створення окремого архіву, який буде містити інформацію про всі випадки скоєння воєнних злочинів російськими загарбниками на окупованих територіях. Акцент вирішено було зосередити на фактах позасудових страт, катувань та жорстокого поводження, що вчинялись проти мирного населення.

Даний архів отримав назву «Чорний реєстр випадків страт, катувань і жорстокого поводження із цивільним населенням на тимчасово окупованих територіях України ​​(24.02.2022 — 31.08.2023)», або скорочено: Чорний реєстр. 

Головна мета цієї роботи: створити книгу пам’яті, яка збереже інформацію про масштаб злодіянь проти цивільного населення на окупованих територіях, а також ознайомить читача з факторами, які зумовили нелюдську жорстокість російської армії, видами та мотивами скоєння нею окремих воєнних злочинів.

Зібрана база поєднує аналітичні дослідження та опис воєнних злочинів, вчинених на окупованих частинах Донецької, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей, а також Автономній Республіці Крим. Вона наочно демонструє об’єм трагедії̈, яку вчиняють загарбники на території України.

​​Робота проведена в межах проєкту «Документування воєнних злочинів, скоєних Російською Федерацією», що здійснюється за фінансової підтримки NED.

Завантажити “Чорний реєстр”: українською мовою

Завантажити “Чорний реєстр”: англійською мовою

Поділитися

Інші новини