Правозахисна асоціація
“ФРІРАЙТС”

Школярі навчаються спілкуванню з міліціонером

     "Вычитать и умножать, малышей не обижать учат в школе, учат в школе, учат в школе…" -відому дитячу пісеньку можна продовжити, адже юристи громадської приймальні Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я вчать школярів і студентів ще й правилам спілкування з міліцією.

    Заняття на тему: «Правила поведінки з працівниками міліції» Анна Мартинюк проводила в Херсонській спеціалізованій школі № 30. Радісні й безтурботні дев’ятикласники прийшли на урок. Вони знали, що до повноліття за їх дії відповідають батьки. І тому думали, що приводів для спілкування з міліціонером у них немає.

     Але вже на початку бесіди з’ясувалося, що кримінальна відповідальність настає в 14, а адміністративна в 16 років. Далі Сашко згадав: «Недавно сидів з друзями на лавочці біля під’їзду. Під лавкою валялося декілька порожніх пляшок від пива. Повз проходив міліціонер, зупинився, покликав старшого з нас, посварив за розпивання пива в громадському місці і змусив його щось підписати. Пиво випили до нас! Ми не винні і нам немає 18-ти. Тому один і підписав «не дивлячись», а міліціонер просто пішов». Світлана зізналася, що бачила, як у супермаркеті хлопчик вкрав «чупа чупс» і не повідомила в міліцію.Такі спогади змінили думку школярів. Вони зрозуміли, що важливо знати й вчасно використовувати свої права. Тому серйозно й уважно готували правила поведінки з співробітниками міліції в трьох життєвих ситуаціях.

   Перша: «Батьки поїхали на дачу. Ти залишився сам, а в двері стукає міліція».

    Друга: «Ти курив на спортмайданчику. Міліціонер хоче скласти адміністративний протокол».

    Третя: «Ти йдеш по вулиці без документів. Нічого не порушуєш, а міліціонер зупинив і просить пред’явити паспорт».

     Юрист прокоментувала й додала ці рекомендації. А щоб школярі краще запам’ятали правила поведінки з працівниками міліції, їм роздали буклети Української Гельсінської спілки з прав людини «Ваші права при затриманні й арешті», публікації Харківської правозахисної групи, розроблені Асоціацією українських моніторів з дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Поділитися

Інші новини