Правозахисна асоціація
“ФРІРАЙТС”

Фахівці Овідіопольської селищної ради відвідали інформаційно-просвітницький захід на тему «Захист персональних даних під час війни»

фото-12 травня 2024 року представник Правозахисної асоціації FREERIGHTS Сергій Фісюков провів інформаційно-просвітницький захід на тему «Захист персональних даних під час війни» для 11 фахівців Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Овідіопольської селищної ради, які збирають та обробляють персональні дані осіб. 

Мета такої зустрічі – підвищити увагу до важливості і необхідності посилення захисту персональних даних під час війни, наслідків від несанкціонованого використання даних та причин, що до цього призводять.

Сергій Фісюков розповів про вимоги ЗУ «Про захист персональних даних», найпоширеніші порушення, які зокрема виявляються під час парламентського контролю за дотриманням прав людини, здійсненого працівниками Офісу Омбудсмана, а також презентував результати дослідження «Захист персональних даних під час війни».

фото-3У дослідженні зібрано факти, коли українці стали жертвами злочинів через використання персональних даних, а також випадки, які прямо вказують на порушення законодавства в цій сфері.

Тому це стало вагомим аргументом для доведення важливості дотримання права на приватність та захисту персональних даних в межах діяльності Овідіопольської селищної ради під час виконання службових обов’язків соціальними працівниками, які в умовах воєнного стану особливо завантажені як через велику кількість звернень за соціальними послугами так і у зв’язку з великим напливом внутрішньо переміщених осіб та людей, які знайшли прихисток від війни в Овідіопольській громаді.
Слухачам було надано алгоритм дій щодо захисту персональних даних, а також додаткові матеріали для правильної організації процесу захисту персональних даних.


Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоровʼя та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine. 

 

 

Поділитися

Інші новини