Правозахисна асоціація
“ФРІРАЙТС”

На Чернігівщині проведено інформаційно-просвітницький захід для працівників поліції

19 березня 2024 року представниця Правозахисної асоціації FREERIGHTS Алла Лепеха разом зі старшою інспекторкою з особливих доручень (із дислокацією в Чернігівській області) Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Національної поліції України Ларисою Борисенко провели тренінг «Захист персональних даних під час війни» для поліцейських, які приїхали на навчання в тренінговий центр ГУНП в Чернігівській області.

IMG-395336d5ef35c3622a4d866090840799-VЗахід відвідали 23 особи – оперуповноважені, слідчі, дільничні інспектори поліції, інспектори, чергові, які є представниками різних підрозділів поліції Чернігівської області: ГУНП в Чернігівській області, РУП м.Чернігова, ВП Козелець, ВП Городня, ВП Прилуки, РУП м.Ніжин, ВП Бахмач,  ВП Носівка, ВП Бобровиця, ВП Корюківка, ВП Мена.
IMG-b09a7dd47b85b174d0749f1bdb914939-VВ ході заходу поліцейським розповіли про те, що Інститут персональних даних це досить молодий правовий інститут. Його становлення тісно пов’язане з розвитком конституційних прав і свобод людини і громадянина, і в першу чергу, з правом на недоторканність приватного життя. Україна, рухаючись в напрямку Євроінтеграції, ратифікувала Конвенцію про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних та Додатковий протокол до Конвенції про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних стосовно органів нагляду та транскордонних потоків даних. Цим самим Україна взяла на себе зобов’язання забезпечити право осіб на захист їх персональних даних, яке є невід’ємним елементом більш широкого права на недоторканність приватного життя, гарантованого статтею 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та статтею 32 Конституції України.
IMG-caacf520d1b2ae490c54d305c871abe7-VАлла Лепеха закцентувала увагу на важливості дотримання прав приватності та захисту персональних даних в рамках діяльності органів влади, презентувала результати дослідження «Захист персональних даних під час війни», у якому опрацьовано та узагальнено понад 200 матеріалів, отриманих з відритих джерел: офіційних повідомлень українських органів правопорядку, публікаціій в медіа, коментарів очевидців порушень і громадських активістів.
Також вона обговорила із присутніми причини та наслідки неправильного використання персональних даних, а також невірно організованого процесу їх обробки.

Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоровʼя та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.Поділитися

Інші новини