Правозахисна асоціація
“ФРІРАЙТС”

Просвітницький захід «Захист персональних даних під час війни» для представників Петриківської селищної ради

16 травня 2024 року представниця Правозахисної асоціації FREERIGHTS Оксана Крупій провела освітній захід на тему «Захист персональних даних під час війни».

У зустрічі взяло участь 11 посадових та службових осіб Петриківської селищної ради Дніпропетровської області, які є відповідальними за обробку персональних даних у структурних підрозділах селищної ради та/чи мають доступ до персональних даних, а саме: інженер компʼютерних систем, інженер програмного забезпечення, секретар виконкому селищної ради, спеціалісти та начальник відділу соціального захисту та охорони здоровʼя, спеціаліст сектору державної реєстрації управління ЦНАП, головний спеціаліст відділу освіти Петриківської селищної ради.
photo_2024-05-16_17-05-47 (3)Головна мета заходу – підвищити увагу до важливості посилення захисту персональних даних під час війни, сформувати розуміння причин та наслідків несанкціонованого використання персональних даних.

Оксана Крупій презентувала результати дослідження «Захист персональних даних під час війни», в якому розкриті злочинні технології збору інформації про населення, критичну інфраструктуру та показано наслідки їхнього використання проти українського народу. Також у ньому зібрано факти, коли українці стали жертвами злочинів через використання персональних даних і випадки, які прямо вказують на порушення законодавства в цій сфері.

photo_2024-05-16_17-05-47 (2)
До того ж учасники заходу були проінформовані про загальні положення з захисту персональних даних та порядок здійснення парламентського контролю офісом Уповноваженого ВРУ з прав людини за додержанням вимог ЗУ “Про захист персональних даних”.

Присутнім також був наданий алгоритм «Дорожня карта для організації захисту персональних даних», рекомендації, як можна посилити захист персональних даних, щоб не спровокувати негативні наслідки в майбутньому та корисні посилання з даної тематики, з якими можна ознайомитися на сайті Правозахисної асоціації FREERIGHTS за посиланням: https://umdpl.info/library/.

Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоровʼя та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Поділитися

Інші новини