Правозахисна асоціація
“ФРІРАЙТС”

Посадовці Лісовогринівецької територіальної громади відвідали захід на тему захисту персональних даних

30 травня 2024 року у с. Лісові Гринівці на Хмельниччині відбувся інформаційно-просвітницький захід на тему “Захист персональних даних під час війни” для посадових осіб територіальної громади, який провела представниця Правозахисної асоціації FREERIGHTS Ольга Осередчук.


442503092_825684926118490_1523892872206976243_n
У ньому взяло участь 6 посадових осіб Лісовогринівецької ТГ, які збирають та  обробляють персональні дані осіб (начальник відділу організації кадрової роботи, перший заступник сільського голови, секретар, діловоди, спеціаліст-землевпорядник).

Головна мета зустрічі – підвищення уваги працівників органів місцевого самоврядування до важливості посилення захисту персональних даних під час війни, розуміння причин та наслідків несанкціонованого використання персональних даних.

549e2c4c-f0cb-4332-8fff-dd8c3d7c1da5
Для цього Ольга Осередчук презентувала результати дослідження, здійсненого у межах проєкту FREERIGHTS «Документування воєнних злочинів вчинених РФ»: «Захист персональних даних під час війни», у якому зібрано факти, коли українці стали жертвами злочинів через використання персональних даних, а також випадки, які прямо вказують на порушення законодавства в цій сфері. У ньому опрацьовано та узагальнено понад 200 матеріалів, отриманих з відритих джерел: офіційних повідомлень українських органів правопорядку, публікаціій в медіа, коментарів очевидців порушень і громадських активістів.

Окрім того, учасники заходу були проінформовані про загальні положення з захисту персональних даних та порядок здійснення парламентського контролю офісом Уповноваженого ВРУ з прав людини за додержанням вимог ЗУ “Про захист персональних даних”.

Наприкінці зустрічі Ольга Осередчук надала присутнім алгоритм «Дорожня карта для організації захисту персональних даних» та корисні посилання з даної тематики, з якими можна ознайомитися на сайті організації за посиланням: https://umdpl.info/library/ 

Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоровʼя та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.Поділитися

Інші новини