Правозахисна асоціація
“ФРІРАЙТС”

Право на захист у кримінальних справах – відбувся тематичний практикум

IMG_8074m

Національна академія прокуратури України спільно з Національною асоціацією адвокатів України та юридичним журналом «Право України»  17 квітня провели правовий практикум на тему «Забезпечення конституційного права на захист у кримінальному провадженні».

Слухачами практикуму були запрошені практикуючі адвокати, прокурори, правники. У заході взяла участь і керівник напрямку «Правосуддя у кримінальній юстиції» Асоціації УМДПЛ Олена Островська.

Як розповідає пані Олена, всі виступи стосувались проблем правозастосування положень чинного Кримінального процесуального кодексу як з боку прокурорів та органів досудового розслідування, так і з боку адвокатів. «Кожен доповідач робив акценти й наводив приклади неоднакового тлумачення й застосування певних норм КПК, керуючись досвідом у своїй діяльності. Зокрема, зверталась увага, наприклад, на проблемі встановлення добровільності вибору підозрюваним адвоката через не передбачення КПК процедури допуску адвоката до клієнта; згадувались приклади різних способів повідомлення про підозру й обговорювались наскільки ці способи відповідають нормам КПК, обговорювали випадки свідомого невиконання прокурорами ухвал слідчих суддів тощо», – розповідає про зміст семінару О.Островська.

Особливо цікавими і корисними були виступи суддів Верховного Суду, які поділились своїм досвідом та новітньою практикою цього суду саме в частині забезпечення права захисту у кримінальному провадженні, додає експертка. Найголовніше про варто пам’ятати всім учасником процесу, наголошує Олена Островська, – це необхідність добросовісного використання своїх процесуальних прав всіма учасниками кримінального провадження та толерантного ставлення до протилежної сторони кримінального провадження, про що й наголошували спікери на практикумі.

IMG_8093m

Зазначимо, що всі учасники практикуму отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

Відеозапис дискусії можна переглянути на youtube-каналі практикумів журналу «Право України». Більше інформації по захожу шукайте на сайті Національної академії прокуратури.

Поділитися

Інші новини

Продовжено строк подачі заявок. Асоціація УМДПЛ (реалізує активності під брендом FREERIGHTS) запрошує компанії та підприємців взяти участь у тендері для відбору партнерських організацій з організації різноманітних заходів (тренінгів, семінарів, конференцій, тощо) в 2024 році

02.02 15:53