Правозахисна асоціація
“ФРІРАЙТС”

Просвітницький захід “Захист персональних даних” для працівників центру з надання безоплатної правничої допомоги у м.Дніпро

30 травня 2024 року для працівників Південно-Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги у м.Дніпро відбувся інформаційно-просвітницький захід на тему «Захист персональних даних під час війни», який провела представниця Правозахисної асоціації FREERIGHTS Оксана Крупій.

У ньому взяли участь 4 особи, які є відповідальними за обробку персональних даних у структурних підрозділах селищної ради та/чи мають доступ до персональних даних (завідувач сектору, заступник начальника управління, начальник управління, начальник відділу).

Важливість посилення захисту персональних даних на сьогодні Оксана Крупій продемонструвала на прикладі результатів дослідження FREERIGHTS “Захист персональних даних під час війни”, у якому зібрано факти, коли українці стали жертвами злочинів через використання персональних даних, а також випадки, які прямо вказують на порушення законодавства в цій сфері. У ньому опрацьовано та узагальнено понад 200 матеріалів, отриманих з відритих джерел: офіційних повідомлень українських органів правопорядку, публікаціій в медіа, коментарів очевидців порушень і громадських активістів.

photo_2024-05-30_20-04-01

Окрім того, учасники заходу були проінформовані про загальні положення з захисту персональних даних та порядок здійснення парламентського контролю офісом Уповноваженого ВРУ з прав людини за додержанням вимог ЗУ “Про захист персональних даних”.

Оксана Крупій розповіла про перелік кроків, необхідних для упорядкування організаційних процесів у сфері захисту персональних даних.
Це важливо, зважаючи на те, що нині інформація є засобом для досягнення ворожих цілей, включаючи переслідування українців, стеження, введення в оману, поширення дезінформації тощо.

Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоровʼя та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Поділитися

Інші новини