Правозахисна асоціація
“ФРІРАЙТС”

Просвітницький захід «Захист персональних даних під час війни» для посадових осіб Городоцької тергромади

11 березня 2024 року представниця Правозахисної асоціації FREERIGHTS Ольга Осередчук провела інформаційно-просвітницький захід на тему захисту персональних даних під час війни для посадових осіб Городоцької територіальної громади.

У заході взяло участь 18 осіб, серед яких посадові особи виконавчих органів Городоцької міської ради, керівники департаментів соціального захисту, охорони здоровʼя, відділу ІТ, а також інші представники територіальної громади.
0

Під час зустрічі вона акцентувала увагу на необхідності дотримання права на приватність та захисту персональних даних в межах діяльності Городоцької міської ради та загалом всіх структурних підрозділів, які збирають, обробляють персональні дані осіб. Це важливо, зважаючи на те, що ця інформація є засобом для досягнення ворожих цілей, включаючи переслідування українців, стеження, введення в оману, поширення дезінформації тощо.
Правильна організація процесу захисту персональних даних унеможливить такі явища, як несанкціоновані витоки даних, що в умовах воєнного стану може становити загрозу для здоровʼя та життя людини.

Також слухачі ознайомилися із дослідженням FREERIGHTS “Захист персональних даних під час війни”, у якому зібрано факти, коли українці стали жертвами злочинів через використання персональних даних, а також випадки, які прямо вказують на порушення законодавства в цій сфері. У ньому опрацьовано та узагальнено понад 200 матеріалів, отриманих з відритих джерел: офіційних повідомлень українських органів правопорядку, публікаціій в медіа, коментарів очевидців порушень і громадських активістів.

Ольга Осередчук звернула увагу слухачів на карту проблем, викладену у дослідженні, а також розповіла про перелік кроків, необхідних для упорядкування організаційних процесів у сфері захисту персональних даних.

0 копія
Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії», яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори.

У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час, загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд. доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоровʼя та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо Вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за тел. (+38 044) 521-57-53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: http://www.usaid.gov/ukraine, або на сторінку у Фейсбук: https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Поділитися

Інші новини