Правозахисна асоціація
“ФРІРАЙТС”
З якими основними порушеннями стикаються секс-працівники, — тренінг
Насильство, вимагання, шантаж — ось неповний перелік правопорушень, із якими стикаються секс-працівники у діях поліції, розповідають тренери-правозахисники, оцінюючи статистику та звернення самих секс-працівників.
Про це йшла мова на «Тренінгу для організаторів інформаційних заходів з метою зниження рівня стигми та дискримінації щодо секс-працівників з боку співробітників поліції», який проводиться Асоціацією УМДПЛ спільно із благодійною організацією «ЛЕГАЛАЙФ-УКРАЇНА». «Проведення інформаційних занять, розбір типових кейсів порушень — перший крок до зміни свідомості і поведінки поліцейських», — каже Олена Фіськова, глава правління організації.
Ціль такого тренінгу для тренерів — проведення подальших інформаційних занять для поліцейських в регіонах. На самому тренінгу правозахисники не тільки допомогли складати перелік найпоширеніших порушень, а й ознайомили учасників із сервісами для вразливих груп та роз’яснювали, як вимірювати рівень стигми та дискримінації до них як боку працівників поліції, так і суспільства загалом. «На початку заняття поліцейські сміються і вдають, що проблеми немає. Наприклад, на питання “що робити, якщо пограбували секс-робітницю” одразу радять змінити професію. Але після розбору реальних кейсів із згвалтуванням секс-працівниці, коли її замовляє один клієнт, а в підсумку вона потрапляє в компанію з десяти — бачу як відношення змінюється, і в залі уже не залишається байдужих», — розповідає про свій досвід спілкування із працівниками поліції Ніка Бердишева, учасниця тренінгу і представниця БО «ЛЕГАЛАЙФ-УКРАЇНА» у м. Черкаси.
Крім того, тренери також допомогти учасникам не тільки краще розуміти специфіку кримінально-правової кваліфікації «заняття проституцією» та адміністративної відповідальності за таку діяльність, а й сформували плани проведення інформаційних занять для поліцейських в регіонах. За словами координатора моніторингових кампаній Асоціації УМДПЛ, тренера проекту Сергія Перникози, в цьому році ми змогли сформувати потужні команди в регіонах з правозахисників та секс-працівників. «Це, в свою чергу, дозволить охопити більшу аудиторію для проведення таких інформаційних заходів та має позитивно вплинути на зменшення рівня стигми та дискримінації стосовно секс-працівників», — переконаний правозахисник.
Тренінг організовано в рамках проекту «Подолання стигми та дискримінації стосовно секс-працівників з боку представників правоохоронних органів на національному та регіональному рівнях» за фінансування Глобального фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією.
Читайте також:
Захист прав секс-працівників і до чого тут поліція, – акція
Як подолати дискримінацію щодо секс-працівників з боку поліції: оголошено набір тренерів