Правозахисна асоціація
“ФРІРАЙТС”
Поширені запитання
- Чим займається організація?
Основними напрямками діяльності Асоціації УМДПЛ є:
- опис системних проблем в поліції та шляхів їх вирішення, аналіз українського законодавства в сфері захисту прав людини, підготовка аналітичних та інформаційних матеріалів, пов’язаних з проблематикою дотримання прав людини;
- вивчення міжнародного досвіду: дослідження практики роботи органів правопорядку у європейських країнах та пошук шляхів імплементації окремих інститутів, що позитивно вплинуть на українські реалії;
- систематичний моніторинг ЗМІ та інших джерел, що надають інформацію про дотримання прав людини правоохронцями та надання експертних коментарів/аналізів тощо;
- видання друкованих та медійних матеріалів, що містять поради щодо поводження із поліцією у правовій площині (посібники, брошури тощо);
- розробка та реалізація форм участі громадськості у контролі за дотриманням прав людини у правоохоронній діяльності;
- розвиток мережі моніторів, які пройшли спеціалізовані тренінги Асоціації та беруть участь у моніторингових кампаніях, збирають інформацію на місцях тощо;
- популяризація знань про права людини серед працівників державних установ та різних груп населення (молоді, школярів тощо).
Програмами організації, в межах яких реалізується діяльність зазначена вище є:
Детальніше про діяльність організації дивіться у розділі сайту “Про нас”.
- Чи може Асоціація провести майстер-клас в моєму місті?
Безперечно, Асоціація може провести безкоштовний майстер-клас для вашої організації та всіх охочих у Вашому місті. Що для цього потрібно? По-перше, написати нам на електронну скриньку umdpl.association@gmail.com із поміткою в темі листа «Майстер-клас в моєму місті». По-друге, кількість учасників має бути від 20 осіб. І наостанок – забезпечити місце проведення майстер-класу. Як тільки ми отримаємо заявку від Вас – ми Вам перетелефонуємо та уточнимо всі деталі та Ваші можливості в частині організації майстер-класу.
- Хто фінансує діяльність Асоціації?
Наша організація працює за грантовою системою, тобто реалізує проекти, які підтримав грантодавець (донор) шляхом проведення відкритого конкурсу. Ми є неприбутковою та некомерційною організацією, отже кошти, надані в межах проекту використовуються лише на проектну діяльність (гонорари експертам, заробітна плата учасників проект, витрати на оренду офісу, канцтовари, друк матеріалів тощо).
Після завершення кожного проекту організація звітує перед грантодавцем щодо цільового використання коштів. Окрім фінансового звіту також подається змістовний звіт, де оцінюється якість виконаних завдань, а не “технічне відпрацювання гранту”.
Грантодавцями (донорами), що підтримували діяльність організації протягом останніх років є:
- Міжнародний фонд «Відродження» та інші інституції мережі Фондів Відкритого Суспільства (OSF);
- Національний Фонд підтримки демократії (NED) (США);
- Добровільний фонд підтримки жертв тортур ООН;
- Програма розвитку ООН в Україні;
- Фонд Чарльза Стюарта Мотта;
- Програма МАТРА Посольства Королівства Нідерландів в Україні;
- Посольство Чеської Республіки в Україні.
- Як отримати консультації щодо неправомірних дій поліцейських?
Асоціація УМДПЛ не займається представництвом в судах, адвокатською діяльністю, не надає розгорнуті юридичні консультації у індивідуальних справах. Для цього є фахівці, які займаються наданням таких послуг на комерційній основі. Виняток – первинна та вторинна безоплатна правова допомога, юридичні клініки при вищих навчальних закладах або юридичні приймальні громадських організацій. Наприклад, приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ), з якими ми співпрацюємо.
Однак ми можемо відповісти на загальні поширені питання щодо діяльності правоохоронних органів або надати розгорнутий коментар щодо порад, які викладені в наших просвітницьких матеріалах тощо. Аби отримати базову консультацію, правову інформацію чи роз’яснення з правових питань, пишіть нам на скриньку umdpl.association@gmail.com із поміткою у темі листа «Консультація з правових питань».
- Чи надає Асоціація для журналістів експертні коментарі щодо діяльності поліції?
Фахівці Асоціації можуть надавати коментарі щодо роботи правоохоронних органів в Україні: експертна оцінка реформування поліції, стан дотримання прав людини правоохоронцями, статистична інформація та експертна оцінка конкретної ситуації тощо.
Для цього потрібно сконтактувати із нашою інформаційною менеджеркою, яка оперативно Вам допоможе.
- Як ви впливаєте на системні зміни в країні?
Асоціація УМДПЛ досліджує системні проблеми в діяльності та функціонуванні правоохоронної системи в Україні та бере участь у підготовці нормативно-правових актів, що регулюють діяльність правоохоронних органів, а також аналізує вже прийняті документи на предмет загроз для прав людини.
Ми створюємо ефективну систему громадського контролю за діяльністю правоохоронців шляхом проведення моніторингових кампаній, що дієво впливають на роботу правоохоронних органів задля забезпечення відкритості та прозорості в їхній діяльності.
Асоціація є членом Реанімаційного Пакету Реформ – найбільшої коаліції провідних громадських організацій України, об’єднаних щоби просувати та імплементувати реформи. Наша організація входить до робочої групи “Реформа органів правопорядку”, яка об’єднує ряд експертів – правозахисників, науковців, активістів та інших. Експерти пропонують власні напрацювання до широкого обговорення громадськості та зацікавленим сторонам, а також озвучують напрацьовані пропозиції представникам органів влади – http://rpr.org.ua/groups-rpr/06reforma-orhaniv-pravoporyadku/.