Правозахисна асоціація
“ФРІРАЙТС”

Фундація Регіональних Ініціатив долучилася до флешмобу «Поліція в об’єктиві» (ВІДЕО)

До Всеукраїнського флешмобу «Поліція в об’єктиві» зі збору доказів про роботу поліції приєднались активісти з ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив». В об’єктиві – 4-й територіальний відділ поліції Шевченківського головного управління МВС України за адресою: вул. Прорізна, 12.

Під час минулорічного візиту до цього відділу пустили не всіх представників Київського осередку ФРІ і лише під особистим контролем начальника управління.

Про ситуацію цього року розповідає Надія Мазур, активістка Київського осередку ФРІ: «Ми потрапили лише на прохідну, до кімнати прийому громадян нас не пустили. На всі наші прохання зробити це ми не отримали жодної адекватної відповіді. Коли запитали про книгу скарг та пропозицій, черговий поліцейський надав нам недостовірну інформацію про її розташування. Після кількох наполегливих запитань до нас вийшов начальник відділу. Лише тоді нас зареєстрували і ми піднялись до його кабінету. Він розповів про роботу своїх підлеглих та пояснив, що те, що багатьох немає зараз на робочому місці, нікого не стосується».

15578382_1128706783894996_6748603329940203199_n

Нагадаємо, що флешмоб спрямований звернути увагу на те, що будь-який громадянин має право взяти поліцейських «під відеоприціл» без жодних спеціальних дозволів.

«У черговій частині книгу скарг та пропозицій нам віддали вже через начальника відділу. Ми записали туди скаргу на те, що не отримали книгу одразу. Крім того, запропонували розмістити її на видному і доступному місці для всіх відвідувачів», – продовжила розповідь про моніторинговий візит Надія.

Крім того, активісти звернули увагу, що кімната для прийому громадян непридатна для комфортного перебування відвідувачів. «Спершу нам відмовились показувати її без попереднього запису. Врешті нам вдалося пройти туди. Кімната для прийому громадян знаходиться за черговою частиною, заповнена незрозумілими запакованими речами. На інформаційному стенді немає всієї необхідної інформації», – зазначила активістка Київського осередку ФРІ.

Учасники флешмобу з Київського осередку ФРІ Анастасія Петрова, Ігор Ситник, Надія Мазур, Олексій Ярельченко передали естафету місту Чугуєву Харківської області.

Відео з усієї України буде розміщено на Youtube-каналі «Альманах Антидот»,  а також Моніторингової кампанії «Поліція під контролем» – UMDPL police:

ЧеркасиКиїв, Харків, Одеса, Київ-2

А як у вашій області поліцейський відреагує на відеокамеру?

Щоб долучитися до флешмобу, вам необхідно:

  • Зняти відеосюжет про візит до конкретного відділку поліції (орієнтовний сценарій – тут. Особливих технічних чи сценарних вимог до відео немає)
  • Передати наприкінці відео естафету вашим знайомим з іншого міста, вказавши слоган флешмобу

Важливо: У матеріалах на тему флешмобу варто використовувати такі хештеги: #copwatchUkraine #відеодоказ,  а також слоган «Словами без відео нічого не доведеш. До кінця».

Під час зйомок відео ви фактично збираєте відеодокази роботи поліції, що посприяє ефективному громадському контролю роботи правоохоронців вашого міста чи селища. Подивитися відеосюжети з інших міст можна тут.

У разі виникнення додаткових запитань звертайтесь за контактами:  vlv.omelchenko@gmail.com, Facebook-сторінка Асоціації УМДПЛ. Контактна особа – Валерія Омельченко, PR-менеджер Асоціації УМДПЛ.

Матеріали за темою:

«Поліція в об’єктиві»: розпочався Всеукраїнський флешмоб зі збору доказів про роботу поліції (ВІДЕО)

Поділитися

Інші новини