Правозахисна асоціація
“ФРІРАЙТС”

«Поліція в об’єктиві»: громадські монітори зафіксували прогрес у роботі Павлоградського відділу поліції (ВІДЕО)

Після серії тренінгів «Громадський моніторинг правоохоронних органів: «Оцінюємо відкритість» монітори Асоціації УМДПЛ продовжують спостерігати за роботою відділів поліції. У рамках Всеукраїнського флешмобу «Поліція в об’єктиві» активісти зняли на відео свій візит до Павлоградського міського відділу ГУМВС України в Дніпропетровській області.

Флешмоб «Поліція в об’єктиві», розпочатий редактором Інтернет-альманаху «Антидот», з метою проілюструвати, що будь-який громадянин має право взяти поліцейських «під відеоприціл» без жодних спеціальних дозволів.

Зафільмований Олександром та Віктором Чалихами візит до відділу – далеко не перший досвід моніторів. Крім того, хлопці неодноразово брали участь у тренінгах з з громадського моніторингу правоохоронних органів, зокрема у нещодавно проведеному тренінгу на тему оцінки відкритості поліції. Перевірку відкритості одного з відділів поліції свого міста монітор Асоціації УМДПЛ поєднав зі зйомками відео на підтримку флешмобу «Поліція в об’єктиві».

«У Павлоградському міському відділі ГУМВС України в Дніпропетровській області нещодавно змінився керівник. Відділ доволі відомий у місті, тому ми вирішили перевірити, чи відбулись якісь зміни та як поліція відреагує на відеокамеру», – пояснив Олександр Чалих.

18813538_1338258432927119_1084832567475483264_n

За його словами, поліцейські Павлограда вперше показали, що поліція дійсно може бути відкритою. «Нас ніхто не запитав, чи є в нас дозвіл на зйомку, хто ми такі та чому знімаємо. До зйомки співробітники поставилися спокійно. На запитання «Чи можемо ми тут знімати?» постовий відповів, що законом знімати їх діяльність не заборонено».

Таку реакцію на відео- та фотозйомку монітор назвав прогресом. Олександр також розповів про інші позитивні зміни, виявлені під час візиту: «Як вимагається законом, поліцейський представився, відповів на наші запитання та запропонував зустрітися з представником по роботі з громадськістю. У кімнаті для прийому громадян наявні книга скарг і навіть зручні меблі для очікування».

Якщо раніше Олександра зустрічали у відділі поліції вигуками «Що Ви тут знімаєте?! Йдіть звідси!», сьогодні поліція демонструє зміни у своєму спілкуванні з громадянами. Принаймні у цьому конкретному відділі поліції Павлограда.

Учасники флешмобу з Дніпропетровської області, монітори кампанії «Поліція під контролем», Олександр, Віктор та Юлія Чалихи передали естафету місту Вінниця.

Відео, записані у рамках флешмобу, буде розміщено на Ютуб-каналах «Альманах Антидот»,  а також UMDPL police.

А як у вашій області поліцейський відреагує на відеокамеру?

головне зображення

Щоб долучитися до флешмобу, вам необхідно:

  • Зняти відеосюжет про візит до конкретного відділку поліції (орієнтовний сценарій – тут. Особливих технічних чи сценарних вимог до відео немає)
  • Передати наприкінці відео естафету вашим знайомим з іншого міста

У матеріалах на тему флешмобу користуйтесь такими хештегами: #copwatchUkraine #відеодоказ,  а також слоган «Словами без відео нічого не доведеш. До кінця».

Під час зйомок відео Ви фактично збираєте відеодокази порушень або позитивних змін у роботі поліції, що посприяє ефективному громадському контролю роботи правоохоронців вашого міста чи селища. Подивитися відеосюжети з інших міст можна тут.

Щодо проведення візитів у рамках флешмобу, звертайтесь до Сергія Перникози, координатора моніторингових кампаній “Поліція під контролем”: umdpl.association@gmail.com та Facebook-сторінка Асоціації УМДПЛ.

Матеріали за темою:

«Поліція в об’єктиві»: розпочався Всеукраїнський флешмоб зі збору доказів про роботу поліції (ВІДЕО)

Поділитися

Інші новини