Правозахисна асоціація
“ФРІРАЙТС”

Підвищення правової освіти громадян

Метою напрямку є підвищення правової обізнаності громадян стосовно можливості судового захисту їх прав і свобод у кримінальному провадженні, що в свою чергу сприятиме посиленню судового контролю за дотриманням прав і свобод громадян у кримінальному провадженні.

П’ять фактів про судову реформу. І до чого тут кримінальні провадження

Про «тіньову» сторону судової реформи у статті для «Зеркало тижня» розповідає керівник напрямку правосуддя у кримінальній юстиції Асоціації УМДПЛ Олена Островська:

Факт 1. Реформі вже чотири роки, але коли вона закінчиться, невідомо: ліквідація старих судів і оптимізація (укрупнення) нових триває, а заміна старих суддів на нових і «переатестація» тих, які працюють, — теж нешвидкий процес, що створює низку проблем, однією з яких є неможливість дотриматися законного строку розгляду. Затягування, особливо у кримінальних справах, є порушенням прав людини, що загрожує Україні позовами проти неї до Європейського суду з прав людини.

Читайте далі за посиланням.

Що молодь знає про суди, – за результатами IV Молодіжного форуму з прав людини

Про взаємодію поліції та суспільства, запобігання корупції та судову систему говорити на IV Молодіжний форум з прав людини, що відбувся 10 грудня у студентському просторі Belka Бібліотеки КПІ.

Що таке «право на справедливий суд» по ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та як це право дотримується в Україні, на Форумі розповіла керівник напрямку правосуддя у кримінальній юстиції Асоціації УМДПЛ Олена Островська.

Читайте далі за посиланням.

Чи справді Вищий антикорупційний суд буде справедливим судом? Блог Олени Островської, керівникa напряму правосуддя у кримінальній юстиції Асоціації УМДПЛ на LB.ua

Щодня на різних телеканалах та в інтернет-мережі чуємо й читаємо коментарі політичного бомонду, різних експертів про важливість антикорупційної реформи; а також про те, що зробили й що роблять парламент, Президент України, НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура для її просування, та чому ми до цього часу не бачимо і, головне, не відчуваємо її результатів.

Читайте більше на сайті LB.ua

Поділитися