Правозахисна асоціація
“ФРІРАЙТС”
Інформаційно-освітні заходи
ПРО «ЗОНУ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ» ПРАЦІВНИКІВ ПЕНІТЕНЦІАРНОЇ СИСТЕМИ ПРОВЕДЕНО ТРЕНІНГ
Про превентивні заходи з дотримання прав людини в пенітенціарних закладах розповів експерт, керівник пенітенціарного напрямку Асоціації УМДПЛ Олександр Федорук на тренінгу для начальників установ виконання покарань та працівників Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України. Тренінг відбувся у вересні ц.р. в рамках двотижневого курсу підвищення кваліфікації працівників пенітенціарної системи за навчальною програмою «Ефективний пенітенціарний менеджмент», що проходив на базі Білоцерківському центрі підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України.
ПІДЛІТКИ ОТРИМАЛИ ЗНАННЯ ЯК ІНСТРУМЕНТ, А НЕ ГОТОВІ ВІДПОВІДІ
Підлітки можуть мислити без обмежень. Проте це не звільняє їх від відповідальності за дії, спрямовані проти закону. Щоб надати молоді інформацію про їхні права та роботу правоохоронних органів представники Асоціації УМДПЛ Сергій Перникоза та Олександр Федорук спільно з Сергієм Безпальчуком, начальником відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції міста Києва, провели інформаційні зустрічі з підлітками.
Заходи відбулися 17-18 квітня 2018 року у Коледжі інженерії та управління НАУ та Київському коледжі будівництва, архітектури і дизайну за підтримки Управління молоді та спорту ДОНМС м. Києва. Під час просвітницьких заходів молодь мала можливість поставити запитання про те, що чекає на людину під час спілкування з поліцією та у в’язниці.
В’ЯЗНИЧНА ПРОФЕСІЯ – ЦЕ БІЛЬШЕ НІЖ ЗАМИКАННЯ ДВЕРЕЙ КАМЕР
За рутиною поточних справ персонал пенітенціарних установ не має забувати про важливе призначення, особливі етичні засади, пріоритет поваги до прав засуджених. Начальники установ виконання покарань та слідчих ізоляторів є ключовими особами у формуванні культури і етики поведінки у в’язниці. З метою підвищення професійної майстерності та розвитку професійних компетентностей керівники пенітенціарних установ пройшли спеціалізований курс «Ефективний пенітенціарний менеджмент». Курс був проведений з 5 по 16 лютого 2018 року у Білоцерківському центрі підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України.
13 лютого 2018 року інформаційне заняття провели представники Асоціації УМДПЛ Олександр Федорук та Олена Островська.
ПРАВА ЛЮДИНИ У ЩОДЕННІЙ ДІЯЛЬНОСТІ В’ЯЗНИЦЬ: РОЛЬ МЕНЕДЖМЕНТУ
Для ефективного реформування пенітенціарної системи недостатньо розуміти значення прав людини. Дотримання прав людини персоналом пенітенціарних установ у щоденній діяльності часто залежить від рівня професійної майстерності керівників пенітенціарних установ.
Заступники начальників установ виконання покарань та слідчих ізоляторів мали можливість підвищити свою кваліфікацію у рамках спеціалізованого курсу «Ефективний пенітенціарний менеджмент» Білоцерківського центру підвищення кваліфікації персоналу ДКВС України. 15 червня 2017 року провести інформаційне заняття були запрошені експерти Асоціації УМДПЛ – Олександр Федорук, керівник програми «Права людини за ґратами» та Сергій Перникоза, координатор моніторингових кампаній «Поліція під контролем».
РЕФОРМА ПЕНІТЕНЦІАРНОЇ СИСТЕМИ ВИМАГАЄ ПІДГОТОВКИ КАДРІВ ДО СТАНДАРТІВ ДОТРИМАННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ
З метою належного дотримання прав людини персоналом місць позбавлення волі під час виконання своїх обов’язків Олег Дука, начальник Білоцерківського центру Білоцерківському центрі підвищення кваліфікації персоналу ДКВС України, в 2016 році запровадив спеціалізований курс навчання: «Права людини в діяльності органів і установ виконання покарань, національний превентивний механізм».
У рамках навчального курсу 8 червня 2017 року у Білій Церкві представники Асоціації УМДПЛ провели інформаційне заняття для начальників відділення соціально-психологічної служби відділу соціально-виховної та психологічної роботи в установах виконання покарань ДКВС.
СПІВРОБІТНИКИ МОНІТОРИНГОВОЇ МІСІЇ ООН З ПРАВ ЛЮДИНИ В УКРАЇНІ: «ОСОБИ, ПОЗБАЛЕНІ ВОЛІ, ПОКАРАНІ УВ’ЯЗНЕННЯМ, А НЕ КАТУВАННЯМ»
З такими словами до заступників начальників пенітенціарних установ із соціально-виховної і психологічної роботи звернувся співробітник Місії Уладзімір Шчербау під час інформаційного заняття «Запобігання актам катування, жорстокого та такого, що принижує гідність поводження і покарання у системі захисту прав людини ООН».
Захід провели Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні та Асоціація УМДПЛ 19 липня 2017 року у Білоцерківському центрі підвищення кваліфікації персоналу ДКВС України.
ЗДОРОВ’Я В’ЯЗНІВ: ПРАВОЗАХИСНИКИ ОБГОВОРИЛИ З ЛІКАРЯМИ ЇХНІ ПЕРШОЧЕРГОВІ ЗАВДАННЯ
Охорона здоров’я в пенітенціарних установах має керуватися тими ж етичними принципами, що і в суспільстві. Водночас, за даними Офісу Омбудсмана, велика кількість скарг в’язнів стосується порушення права на охорону здоров’я та медичну допомогу. Щоб обговорити наявні проблеми та можливі шляхи їх вирішення, представники Асоціації УМДПЛ та Секретаріату Уповноваженого з прав людини зустрілися з лікарями медико-санітарних частин пенітенціарних закладів.
Інформаційне заняття відбулося 24 жовтня 2017 року у Білоцерківському центрі підвищення кваліфікації персоналу ДКВС України. Учасники заходу провели аналіз основних вимог міжнародних стандартів з охорони здоров’я та медичної етики в пенітенціарних установах.
МОЛОДЬ І ПРАВА: ЗНАННЯ, ЗА ЯКИМИ ТЯГНУТЬСЯ СТУДЕНТИ
У рамках Європейського тижня місцевої демократії Олександр Федорук, експерт пенітенціарного напряму Асоціації УМДПЛ розповів студентам, що чекає на людину, яка перейшла межу закону.
Серія семінарів-тренінгів «Молодь має права» відбулися 19-21 вересня 2017 року у Києві за підтримки Управління молоді та спорту ДОНМС м. Києва.
Учасниками заходів стали студенти Національного авіаційного університету, Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Київського університету ринкових відносин та Київського університету права НАН України.