Асоціація
УКРАЇНСЬКИХ МОНІТОРІВ ДОТРИМАННЯ
ПРАВ ЛЮДИНИ В ДІЯЛЬНОСТІ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ

Монітори порекомендували поліції, як покращити роботу кожної установи в Одесі

У середу, 19 квітня 2017 року, з 11.00 до 11.40, у прес-центрі «Odessit.ua» (м. Одеса, вул. Пушкінська, 32) одеські активісти голосили перші результати моніторингової кампанії «Поліція під контролем». За півтора місяці громадські монітори перевірили всі 9 відділів і відділень поліції та Управління патрульної поліції міста Одеси. На основі отриманих фактів були визначені системні проблеми в роботі одеської поліції, а також позитивні та негативні сторони роботи кожної установи. Сформовані на основі виявлених фактів рекомендації для покращення роботи поліції громадські монітори передали місцевому керівництву у письмових звітах.

IMG_3516 (1)

Перевірка роботи поліції Одеси здійснюється громадською організацією «Чорноморська правозахисна група» у рамках моніторингової кампанії «Поліція під контролем» Асоціації УМДПЛ. Ознайомитися зі зведеним звітом за результатами моніторингу усіх відділів поліції та рекомендаціями керівництву поліції можна за посиланням: Моніторингова кампанія в Одесі.

«Моніторингова кампанія – це своєрідна лабораторія в Одесі, де задля покращення роботи поліції наша команда активістів вивчає ефективність різних законних методів громадського впливу, які застосовує стосовно поліції на практиці. Етапи нашої моніторингової кампанії –  фіксація проблем, надання керівництву поліції рекомендацій відповідно до Закону України про звернення громадян і врешті-решт фіксація змін», – окреслив громадський механізм покращення роботи поліції Ігор Кравець, керівник громадської організації «Чорноморська правозахисна група» та координатор моніторингової кампанії «Поліція під контролем» Асоціації УМДПЛ в Одеській області.

IMG_3522

Моніторингова кампанія дає результат за 3 напрямками: покращення роботи поліції завдяки використанню законних інструментів громадського впливу; підвищення рівня контролю громадськості за діяльності влади; допомога людям, права яких порушуються співробітниками поліції, та  превентивна робота зі зниження ризиків таких порушень у подальшому. Вже сьогодні є перші позитивні зміни роботи окремих установ за результатами моніторингових візитів та наданих рекомендацій керівництву.

«У Київському відділі поліції Одеси замінили дорожні знаки, встановили табличку англійською мовою та нові інформаційні стенди тощо. Вирішення системних проблем потребує більше часу. Зокрема, у більшості відділків поліції відсутня реєстрація громадян у спеціальному журналі. До деяких відділків ускладнено доступ, наприклад, йдеться про Суворівський відділ та Хаджибеївське відділення поліції. Неможливо вільно потрапити до кімнати прийому громадян або ж взагалі відсутнє таке приміщення (Хмельницьке відділення поліції, Приморський відділ поліції, Шевченківське відділення поліції, Хаджибеївське відділення поліції, Суворівський відділ поліції)», – розповів про системні проблеми роботи поліції Євген Литвинюк, громадський монітор, ГО «Чорноморська правозахисна група».

IMG_3520

На працівників поліції покладається велика відповідальність під час виконання службових обов’язків. Все ж для забезпечення довіри до поліції важливим є ставлення поліцейських до людей.

«Культура спілкування працівників поліції знаходиться на низькому рівні. Так, в Таїровському відділенні поліції під час моніторингового візиту з нами нечемно спілкувався начальник відділення. Під час нашого візиту до Суворівського відділу поліції помічник чергового також зустрів нас непривітно. Поведінка поліцейських є важливою, оскільки довіра до поліції починається з комфортності спілкування з нею. За вищезазначеними фактами ми звернулися до керівництва поліції з відповідними скаргами», – поділилася своїм досвідом спілкування з поліцією Олена Єрмоліна, громадський монітор.

IMG_3517

Важливо не лише те, наскільки чемно спілкуються поліцейські, але і те, якою мовою вони розмовляють з громадянами.

«У поліції часто не можуть відповісти на елементарні запитання англійською мовою. Щодо української мови, ситуація не краща. Так, жоден керівник відділку та відділення поліції не зміг підтримати з нами бесіду українською  мовою. У приватних розмовах керівництво говорить щось накшталт «робоча мова відділу – російська, а діловодства – українська». Крім того, багато інформаційних стендів розміщені тільки російською мовою. Ані розуміння необхідності володіння українською та англійською мовами, ані базових знань цих мов у Одеської поліції сьогодні, на жаль, немає», – описав мовні проблеми у поліції Одеси Михайло Олексієнко, громадський монітор, ГО «Чорноморська правозахисна група».

Факти, виявлені під час перевірки роботи поліції, громадські монітори фіксували у розроблених Асоціацією УМДПЛ анкетах, а також за допомогою відео, фото. За подальшими результатами моніторингової кампанії можна стежити на Facebook-спільноті ГО «Чорноморська правозахисна група» Громадський моніторинг поліції Одеси, а також на сайті umdpl.info.

Ознайомитися зі зведеним звітом за результатами моніторингу усіх відділів поліції та рекомендаціями керівництву поліції можна за посиланням: Моніторингова кампанія в Одесі.

Відео прес-конференції

У разі виникнення додаткових запитань пишіть на електронну пошту:    vlv.omelchenko@gmail.com -Контактна особа – Валерія Омельченко.

Фото: прес-центр “Odessit.ua

Поділитися

Інші новини