Поліцейські комісії в Україні: звіт за результатами дослідження

УДК 351.741:351.9](477)(047.3) П50

ISBN 978-617-7031-71-9

Поліцейські комісії в Україні: звіт за результатами дослідження / Олександр Банчук, Євген Крапивін, Борис Малишев. – К.: Софія-А, 2018 р., – 192 с.

Редактор: Крапивін Є. О.

Літературна редакція: Ярина Чорногуз

Дизайн та верстка: Іван Юрчик

Дослідження присвячене аналізу діяльності поліцейських комісій, до складу яких входять представники громадськості. Поліцейські комісії є новим механізмом вирішення кадрових питань, який запроваджено із реформою органів правопорядку у 2015 році. Вони створюються для забезпечення прозорого добору (конкурсу) та просування по службі поліцейських. Дослідження проводилось протягом другої половини 2017 — першого кварталу 2018 року групою експертів ЦППР та Асоціації УМДПЛ, а також за допомогою партнерських організацій в регіонах України. Дослідники застосовували поширені наукові методи, зокрема аналіз законодавства, глибинні напівструктуровані інтерв’ю з членами поліцейських комісій, збір та аналіз судової практики щодо оскарження рішень комісій тощо. Звіт за результатами дослідження включає в себе інформацію про формування складу комісій, проблеми законодавчого регулювання їхньої діяльності, судову практику оскарження рішень комісій та інші елементи цього механізму участі громадськості у контролі за поліцією. Видання розраховане на широке коло юристів, науковців, працівників органів правопорядку та всіх, хто цікавиться питаннями діяльності поліції.

ЗАВАНТАЖИТИ У ФОРМАТІ PDF повний звіт, а також стислий виклад до нього.

Дослідження проводилось у 2017-2018 рр. експертами Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (Асоціація УМДПЛ) та Центру політико-правових реформ.

Цю публікацію створено за підтримки Європейського Союзу. Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.