Що заважає запуску Державного бюро розслідувань? Policy brief. Липень 2018

Що заважає запуску Державного бюро розслідувань? Policy brief. Липень 2018 – К. : Асоціація УМДПЛ, Правозахисна Ініціатива, 2018. – 4 с.

Попри намагання керівництва ДБР, науковців, експертів з громадського сектору та інших, Верховна Рада України так і не ухвалила пакет законодавчих змін, які необхідні для повноцінного запуску Бюро (мова йде про законопроекти № 5395, 6430 та 7450). Існує низка проблем, що зроблять його роботу низькоефективною, а повноваження обмеженими. Цього недостатньо для початку боротьби з безкарністю правоохоронців, суддів та чиновників, яку так очікують громадянське суспільство та міжнародні партнери. Мова йде як про кадрові проблеми — відсутність оперативних працівників і керівництва середньої ланки, так і недостатні повноваження окремих підрозділів, наприклад оперативних, в частині здійснення оперативно-розшукової діяльності.

У полісі-бріфі представлено перелік цих проблем та можливі шляхи їх вирішення як законодавцем, так і самими органами правопорядку.

Полісі-бріф підготовлено експертом Асоціації УМДПЛ Євгеном Крапивіним та представлено на круглому столі “Що заважає запуску ДБР?”, який відбувся 13 липня 2018 року у приміщенні Апарату Верховної Ради України.

Завантажити видання у форматі PDF.