Результати опитування «Державне бюро розслідувань: пріоритети роботи». – К. : Асоціація УМДПЛ, ЦППР, 2017. – 8 с.
Авторський колектив: Олександр Банчук, Євген Крапивін, Борис Малишев, Володимир Петраковський
Дизайн, верстка: Іван Юрчик
Центр політико-правових реформ (ЦППР) та Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів (УМДПЛ) провели опитування (шляхом онлайн-анкетування) експертів і громадськості щодо очікувань від роботи Державного бюро розслідувань (ДБР).
Онлайн-анкетування відбувалося з 4 по 15 грудня 2017 року і охопило понад 40 експертів та 110 представників громадськості.
Опитування було сфокусоване на питаннях підслідності ДБР, процесі обрання керівництва та добору працівників ДБР, роботи цього органу на регіональному рівні, можливості проведення оперативно-розшукової діяльності та самостійного зняття інформації з каналів зв’язку тощо. Разом з тим було виділено основні точки перетину та розбіжностей в поглядах між громадськістю та експертами. Запропоновані респондентам питання часом виходили за межі чинного законодавства та мали на меті дізнатись бачення функцій, повноважень та структури ДБР для ефективної боротьби з найбільш небезпечними категоріями злочинів в Україні. Опитування має стати зрізом очікувань від ДБР та підґрунтям для фахового обговорення майбутнього цього органу правопорядку.
Опитування проведене у рамках проекту «Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади», який фінансує Європейський Союз.