Асоціація
УКРАЇНСЬКИХ МОНІТОРІВ ДОТРИМАННЯ
ПРАВ ЛЮДИНИ В ДІЯЛЬНОСТІ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ

Просування реформ в тюремній системі

СТРАТЕГІЧНЕ БАЧЕННЯ РЕФОРМИ ПЕНІТЕНЦІАРНОЇ СИСТЕМИ

УЧАСТЬ КЕРІВНИКА ПРОГРАМИ ОЛЕКСАНДРА ФЕДОРУКА У СТРАТЕГІЧНОМУ ПЛАНУВАННІ ПРОЕКТУ «ПАСПОРТ РЕФОРМИ ПЕНІТЕНЦІАРНОЇ СИСТЕМИ»

419 липня 2017 року у Києві відбулося перша сесія робочої групи проекту «Паспорт реформи пенітенціарної системи». Учасники заходу ознайомилися з концепцією та обговорили пропозиції з удосконалення стратегічного плану проекту.

Мета сесії – ознайомитися та навчитися застосовувати методологію орієнтованого на результати управління до планування та звітування щодо пенітенціарної реформи; напрацювати узгоджені пропозиції в рамках формування політики пенітенціарної реформи.

Дізнатися більше…

20525503_1280795475381158_7423371848867175462_nПід час другої сесії проекту «Паспорт реформи пенітенціарної системи» учасники робочої групи визначили операційні цілі та завдання. Захід відбувся 4 серпня 2017 року у Києві. Над стратегічними напрямками «Безпека» та «Права людини» працювали Олександр Федорук, керівник програми «Права людини за ґратами» та Вадим Пивоваров, виконавчий директор Асоціації УМДПЛ.

Стратегію та механізм реалізації «Паспорту реформи пенітенціарної системи» спільно з керівниками структурних підрозділів Міністерства юстиції України формують представники Ради Європи, Консультативної місії Європейського Союзу, Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста, проектного офісу «EDGE» та громадських організацій за фінансової підтримки Уряду Канади.

Дізнатися більше…

ЗАКОНОДАВЧІ ПРОБЛЕМИ ПЕНІТЕНЦІАРНОЇ СИСТЕМИ ТА ЇХ РОЗВ’ЯЗАННЯ

УЧАСТЬ КЕРІВНИКА ПРОГРАМИ ОЛЕКСАНДРА ФЕДОРУКА У РОБОЧІЙ ГРУПІ З РЕФОРМУВАННЯ ПЕНІТЕНЦІАРНОЇ СИСТЕМИ ПРИ КОМІТЕТІ З ПИТАНЬ ЗАКОНОДАВЧОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВООХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 

головна19 травня 2017 року у Києві відбулося дванадцяте засідання робочої групи з реформування пенітенціарної системи України при Комітеті Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. Учасники робочої групи прийняли рішення щодо двох питань: вилучення статті 391 Кримінального кодексу України (законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України) та вето Президента України щодо законопроектів № 2253а та № 2292.

Дізнатися більше…

11 квітня 2017 року у Києві робоча група з реформування пенітенціарної системи при Комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності внесла низку Федорукпропозицій до законопроекту «Про пенітенціарну систему України» щодо процесу його підготовки.

Дізнатися більше…

Пенітенціарна система за мінімальні часові та матеріальні ресурси має повертати людину до суспільства та запобігати рецидивам протиправної поведінки. Такою є візія нового проекту Закону «Про пенітенціарну систему», представленого 23 лютого 2017 року заступником Міністра юстиції України Денисом Чернишовим на засіданні  робочої групи Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та Міністерства юстиції України щодо реформування пенітенціарної системи. Крім презентації проекту Закону «Про пенітенціарну систему», учасники зустрічі також обговорили питання запровадження моделі повного циклу публічної політики та алгоритм повного циклу публічної політики.

Дізнатися більше…

16938943_10154154841021987_8782669148887669211_n10 лютого 2017 року народні депутати, представники органів влади, експерти, правозахисники обговорили обговоренню два запропоновані законопроекти та повноваження органів Державної кримінально-виконавчої служби України щодо слідчих функцій у пенітенціарній службі. Під час обговорення найбільш дискусійної проблеми Асоціація УМДПЛ визначила свою позицію так: покладання обов’язків досудового слідства на органи Державної кримінально-виконавчої служби не відповідає Концепції реформування кримінальної юстиції України та потребує скасування.

Дізнатися більше…

УЧАСТЬ КЕРІВНИКА ПРОГРАМИ ОЛЕКСАНДРА ФЕДОРУКА У ЗАХОДАХ ПРОЕКТУ РАДИ ЄВРОПИ «ПОДАЛЬША ПІДТРИМКА ПЕНІТЕНЦІАРНОЇ РЕФОРМИ В УКРАЇНІ»

IMG_0030Робоча зустріч у рамках проекту була присвячена обговоренню нового Кодексу етики персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України, оптимізації його змісту та приведенню у відповідність з міжнародними стандартами. Основна мета нового Кодексу — створити нове обличчя працівників пенітенціарної служби України. На цьому наголосила у своєму вітальному слові менеджер проекту Ольга Сандакова.

Дізнатися більше…

IMG_0017Наприкінці січня 2016 року Координаційний комітет проекту спільно з представниками органів влади та громадянського суспільства зібрались, щоб обговорити звіт про виконану роботу за останнє півріччя, а також окреслити шляхи подальшої співпраці. За результатами зустрічі члени Комітету затвердили робочий план проекту на наступні шість місяців.

Дізнатися більше…

УЧАСТЬ КЕРІВНИКА ПРОГРАМИ ОЛЕКСАНДРА ФЕДОРУКА В РАМКАХ ПРОЕКТУ ЄС ТА РАДИ ЄВРОПИ «КОНСОЛІДАЦІЯ РОЗРОБКИ РЕФОРМ У СФЕРІ ЮСТИЦІЇ В УКРАЇНІ»

Протягом 5-10 жовтня 2016 року відбулись засідання тематичних груп з обговорення попереднього14647273_736733563131677_1624211363_o проекту Методології з виміру прогресу здійснення реформ у сфері юстиції в Україні. У засіданнях тематичних груп взяли участь представники Ради Європи, установ сфери юстиції, громадських організацій та міжнародних ініціатив. Олександр Федорук, керівник програми Асоціації УМДПЛ «Права людини за ґратами»,  взяв участь у роботі тематичної групи в частині підвищення ефективності попередження злочинів, реабілітації засуджених та вдосконалення системи виконання покарань, що відбулося 7 жовтня 2016 року.

Дізнатися більше…

ПЕНІТЕНЦІАРНА МЕДИЦИНА

17629943_855153047956292_9142716193703128702_n31 березня 2017 року в Генеральній прокуратурі України керівники центральних органів виконавчої влади за участю громадськості узгодили спільне рішення наради щодо подальшого реформування діяльності медичних служб установ Державної кримінально-виконавчої служби України та передачі управлінських функцій у цій сфері від Міністерства юстиції до Міністерства охорони здоров’я.

Дізнатися більше…

Поділитися